Bucak'ta Muhtarlar Günü Kutlandı

Okunma: 1621
Bucak 19 Ekim 2016 16:18
Videoyu Aç Bucak'ta Muhtarlar Günü Kutlandı
A
a

Bucak ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü, düzenlenen törenle kutlandı. Muhtarlar Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda,Belediye Başkanı Süleyman Mutlu katılımıyla Atatürk Anıtı’na çelenk koyan muhtarlar bir araya geldiler.

Başbakanlık tarafından geçen yıl 19 Ekim tarihinin ‘Muhtarlar Günü’ olarak ilan edilmesinin ardından bugün Bucak'ta tören düzenlenerek Muhtarlar Günü kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda saat 10.00’da başlayan törende Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Buradaki tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Başkan Süleyman Mutlu yaptığı konuşmada "Öncelikle bütün muhtarlarımızın muhtarlar günü kutlu olsun. Cumhurbaşkanımızın da onayı ile birlikte artık 19 Ekim Muhtarlar günü olacak. Kaymakamlıkta Belediyemiz de ve muhtarlarla ilgili birimler kuruldu. Cumhurbaşkanımız her ay düzenli olarak muhtarlar ile toplantı yapmakta. Yerel yönetimlerin en küçük birimlerden başlamakla beraber devam ettirmektedir. Bizlerde sizlerin çizgisinde yerelde hizmet verme yarışındayız. Büyükşehir kanunu ile birlikte köylerimiz mahalle muhtarlıklarına döndü. Temeli çok eskiye dayanan 1829 yılına dayanan muhtarlığın ben yerel yönetimdeki etkisini çok önemsiyorum. Biz yatırımları yapmadan önce muhtarımız ile görüşüyoruz, yatırımımızı onunla birlikte şekillendiriyoruz. Muhtarlarımız bizlere biz bu mahalle de yaşıyoruz ve bu mahallemizin sorunlarını sizden daha iyi biliyoruz diyorlar. Ben geçmiş başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na, şimdiki başbakanımız Binali Yıldırım’a ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sizlere verdiği bu önemden dolayı, sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. 19 Ekim’i bundan sonra burada her yıl düzenli olarak kutlayacağız. Sizler yerel demokrasinin temel taşısınız” dedi. 

Mutlu “Her yıl düzenli olarak Muhtarlar gününün kutlanacağını” belirtti. Daha sonra program Bucak Hale Pastanesinde yiyecek ve içecek ikramı ile son buldu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 147 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 96 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 109 Oy (%31)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat