Bucak'ta Okullar Yarın da Tatil Mi?

Okunma: 6683
Bucak 10 Ocak 2017 16:52
Videoyu Aç Bucak'ta Okullar Yarın da Tatil Mi?
A
a

Bucak ilçesinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

Bucak şehir merkezinde kar kalınlığı yaklaşık 25 santimi bulan kar 6 saatlik yoğun yağıştan sonra hafifledi. İlçe ve ilçeye bağlı ilk ve orta dereceli okullar bir gün tatil edilirken çok sayıda köyün köy yolları kar nedeniyle kapanırken ilçe merkezi ile bağlantısı kesildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle ağaçlarda biriken karları taşıyamayan dallar kırılarak park halindeki araçların üzerine düşerken, Bucak Belediyesi ilçe merkezinde ana ve ara yollarda kar temizleme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Bucak Kaymakamı ve Bucak Belediye Başkan Vekili İsmail Bayata  ilçemize bağlı köy yollarının açık olduğunu belirtti. Kaymakam Bayata “İlçemizde sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı öğle saatlerine kadar sürdü. Sabah saatlerinde köy yollarımızda zaman zaman kapanmalar olsa da köy şu anda kapalı köy yolumuz yok. Sadece Antalya Burdur karayolunun Çeltikçi ve Çubuk belinde kapanmalar var. İlçemizde yoğun kar yağışı şu anda sadece kargı Köyü bölgesinde mevcut” dedi.

Bucak Kaymakamı İsmail Bayata ilk ve orta dereceli okulların yarın için tatil edilme ihtimalinin olmadığını sadece yarın için taşımalı eğitim gören okulların tatil edilme ihtimalinin olduğunu belirtti.  

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 463 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 236 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 250 Oy (%26)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat