Bucak'tan Ankara'ya 100 Kişilik Çıkartma!

Okunma: 3317
Bucak 13 Ekim 2016 19:40
Videoyu Aç Bucak'tan Ankara'ya 100 Kişilik Çıkartma!
A
a

Bucak Alaattin Mahallesi sakinleri Burdur ve Bucak’tan bir heyetle Ankara’ya giderek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni, Başbakan Binali Yıldırım’ı, AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik’i ziyaret etti.

Ziyarette Burdur ve Bucak’a AK Parti hükümeti tarafından yapılan yatırımlar için teşekkür eden ve AK Parti’nin grup toplantısına katılan heyet, hem Türkiye Büyük Millet Meclisini yakından görme fırsatı buldu, hem de meclisin yürüttüğü çalışmalarla milletvekillerinin meclis içindeki görevleri hakkında bilgi edindi.

Burdur ve Bucak’tan toplanan kalabalık heyet, AK Parti Genel Merkezi’nin Ankara’da yapılan grup toplantısına katılmak için Ankara’ya bir gezi düzenledi. Ankara’ya Alaattin Mahallesi adına giden grup ise hem Başbakan Binali Yıldırım’ı ziyaret etti, hem de Bucak ve Alaattin Mahallesi için hükümet tarafından yapılan yatırımlar ve projeler için AK Parti Burdur Milletvekillerine teşekkür etti. Çarşamba günü gerçekleştirilen ziyarete AK Parti Burdur İl Başkanı Süleyman Faki, Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, Ak Parti Bucak İlçe Başkanı Emrullah Ünal, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, AK Parti Burdur İl ve Bucak İlçe Teşkilatı, Bucak Alaaddin Mahallesi Muhtarı İsmail Tuncer ve Alaaddin Mahallesinden 95 kişilik bir grup katıldı.

Ziyarette 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sırasında bombalanan Gazi Meclis ziyaret edildi. Burdur ve Bucak’tan Ankara’ya giden heyet, ayrıca AK Parti Genel Başkanı, Başbakan Binali Yıldırım’la AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Reşat Petek’i ziyaret etti. Milletvekili Özçelik, meclisin yürüttüğü çalışmalarla milletvekillerinin meclis içindeki görevleri hakkında bilgi vererek Burdur ve Bucak için yapılabilecek her şeyi yerel yöneticilerle birlikte yapma gayreti içinde olduklarını belirtti. Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu da, Bucak’ta devam eden doğalgaz çalışmaları ile doğalgaz çalışmaları sürecinde ilçe genelinde ve özellikle Alaattin Mahallesinde yaşanan aksaklık ve olumsuzlukları Milletvekili Özçelik’e aktardı.

Alaattin Mahallesi Muhtarı İsmail Tuncer de Alaattin Mahallesinde doğalgaz çalışmalarının aksadığını, buna bağlı olarak asfalt yapım işlerinin de geciktiğini belirterek mahalle sakinlerinin yaşadığı mağduriyetleri dile getirdi. bunun yanında Muhtar Tuncer, Bucak Adliyesine ulaşan yolda trafiğin hareketli olduğunu, ilkokul çocuklarının can güvenliği için okula bu yol üzerinden ulaşan kavşağa sinyalizasyon çalışması taleplerinin olduğunu iletti.

Milletvekili Bayram Özçelik, dinlediği talepler karşısında eksik kalan çalışmalar konusunda gereğini yapacaklarının sözünü verdi. Daha sonra Meclise Burdur ve Bucak’tan gelen misafirlere Türkiye Büyük Millet Meclisinin Sosyal Tesislerinde yemek ikramı yapılarak en güzel şekilde ağırlandı. Ziyaretin amacı hakkında açıklama yapan Muhtar İsmail Tuncer, yatırım ve projeler için teşekkür etmek için bu ziyareti yaptıklarını belirterek Mahalle sakinleri adına hizmetlerin Bucak’a ulaşmasını sağlayan Milletvekili Özçelik ve Petek’e teşekkür etti. Muhtar Tuncer’in Bucak’ın en sosyal muhtarlarından biri olduğunu ifade eden AK Parti Bucak İlçe Başkanı Emrullah Ünal da, ziyarete katılan mahalle sakinlerinin partinin grup toplantılarını ve mecliste yürütülen çalışmaları bizzat yerinde gören fırsatı bulduklarını söyledi.

Ziyaret hakkında bilgi veren Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, Bucak halkının AK Parti’nin grup toplantısına katılmasından, Meclisi ziyaret etmelerinden ve Bucak adına seslerini gür bir şekilde vekillere kadar duyurmalarından son derece memnun olduklarını ifade etti. Bucak halkından meclise yapılan ziyaretten dolayı memnun olduklarını dile getiren Milletvekili Özçelik; “Hemşerilerimize Türkiye Büyük Millet Meclisini yakından görme fırsatı sağladığı için muhtarımıza teşekkür ederiz. Bize gelen ve sıkıntılar yaşanan çalışmaların da takipçisi olacağız” dedi. Ankara’daki ve meclisteki ziyaretlerini tamamlayan heyet, Beştepe Millet Camiini gezerek hatıra fotoğrafı çektirdi, sonrasında Bucak’a dönüş yaptı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 468 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 237 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 255 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat