Kapat

BUCAK’A DİKKAT ÇEKEN PROJE: NOSTALJİ TRAMVAYI

Anasayfa
Bucak BUCAK’A DİKKAT ÇEKEN PROJE: NOSTALJİ TRAMVAYI
Reklam Reklam

Yoğun çalışmalar ile hazırlanan projelerini paylaşmaya devam eden İYİ Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Alparslan Ahmet Dursun açıklamasında “İlçemizin hatta ilimizin de en gözde projesinin de için de bulunduğu 4 projesi daha sizlerle olacak.” dedi.

  • İYİ YAŞAM EVLERİ

Huzur evlerinden farklı olarak ‘İYİ YAŞAM EVLERİ’ ile büyüklerimize çok katlı, sıkışık, bunaltıcı yapılar yerine, tek katlı, iç bahçesi olan, bu iç bahçede dinlenme alanları, yürüyüş parkurları, pasif sporların yapılabileceği alanlar ve sohbet kamelyaları olan huzurlu mekânlarla hizmet vereceğiz. Onların barınma ve diğer temel ihtiyaçlarını karşılamanın yanında düzenlenecek etkinliklerle sosyal hayata katılmalarını sağlayacağız. Ayrıca bu kapsamda hayata geçireceğimiz ‘ACİL ÇAĞRI BUTONLARI’ projesi ile iyi yaşam evlerinde kalan yaşlılarımıza zamanında ve hızlı müdahale ekiplerimizle yaşama sevinçlerini artıracağız.

  • ÇEVRE YOLU

Karayolları genel müdürlüğü 13. Bölge ağı içerisinde 15-26 no lu karayolu hattı olan Bucak-Kocaaliler hattı Bucak Merkez geçişi kısmında yoğun yaya trafiği ve binek araç trafiği bulunmaktadır. Bu araç trafiğine söz konusu yol hattından gelen ve giden ağır vasıta trafiği eklendiği zaman trafik kazaları ciddi ölçüde artmaktadır. Bu sebeplerden dolayıdır ki Belediyemiz İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nce hazırlanmış olan alternatif çevre yolu projesini hayata geçirilmesini sağlayacağız. Planlanan çevre yolu güzergahı orman vasfını kaybetmiş bölgeden orman sınırından geçmektedir. Böylece şahıs mülkiyetlereni herhangi bir zarar vermeden çevre yolunu ilçemize kazandırmış olacağız.

  • SEFFAF-ETKIN-KALITELI-IYI HIZMET

Belediyenin kaynakları halkın zenginliği olarak kabul edilecek, kamu kaynaklarının kullanımı ile ilgili gerçekleştirilecek harcama dökümleri kamuoyu ile düzenli olarak paylaşılacaktır. Ayrıca bu saya de kapalı kapılar arkasında gerçekleşen meclis toplantıları canlı yayın olarak internet sitemiz üzerinden, yerel televizyonlardan ve resmi sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacaktır.

  • NOSTALJİ TRAMVAYI

Burdur a  ilkleri kazandıran ilçemizde inşa edeceğimiz simge proje ile ilçemize gelen vatandaşlarımızı daha uzun süre misafir edecek, ilçemizin turizmin nimetlerinden daha fazla yararlanmasını sağlayacağız. İlçemizde istihdamı ve ilçemizin değerini artıracağız.

Bu amaçla gerçekleştireceğimiz ‘NOSTALJİ TRAMVAYI’ projemizi mimar ve mühendis odaları iş birliğinde, düzenlenecek proje yarışması neticesinde, ilçemizin tarihi ve kültürel dokusunu en iyi yansıtacak projeyi birlikte belirleyerek Bucak’a kazandıracağız.

 

 

Reklam Reklam Reklam