Kapat
istanbul escort

Bucak’ta 9 Günlük “İkametgah” Muhtarlıktan Etti

Anasayfa
Bucak Bucak’ta 9 Günlük “İkametgah” Muhtarlıktan Etti
Reklam Reklam Reklam

Burdur’un Bucak ilçesi Kocaaliler Beldesi Karşıyaka Mahallesi Muhtarlığı’na seçilen Mürüvet Şimşek’in muhtarlığı seçildiği mahallede oturmadığı için iptal edildi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Kocaaliler Beldesi Karşıyaka Mahallesi’nde muhtarlık seçimini iptal etti. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan seçimlerde Karşıyaka Mahallesi Muhtarlığı’na aday olan ve seçimi kazanarak muhtar seçilen Mürüvet Şimşek’in muhtarlığı 3 ay süren görevin ardından ikametgahını seçildiği mahalleye geç aldırdığı için iptal edildi.

İptal olayının kendisini üzdüğünü ancak yasalara da saygılı olduğunu belirten Mürüvet Şimşek, “Mahalle halkı seçimlerde bize teveccüh gösterdi ve muhtar seçildim. Ancak ikametgâh zorunluluğu nedeniyle seçimler iptal edildi.Yasada en az 6 ay öncesinde ikametgahını seçildiğim mahalleye aldırmak gerekiyormuş.Fakat biz 9 günle kaybettik. Kısa süre de olsa mahalle halkına hizmet etme imkânı buldum. Şimdilik geçici olarak mahalle azaları muhtarlık görevine bakacak.Gelecek yıl yapılacak seçimlerde yeniden aday olarak mahalleme hizmet etmeye devam edeceğim.Hakkımızda hayırlısı olsun” diye konuştu.

Bucak ilçesi Kocaaliler Beldesi Karşıyaka Mahallesi’nde seçimler, 7 Haziran 2020 Pazar günü yenilenecek.

ÖZEL HABER: HÜSEYİN ÇUBUK

Reklam Reklam Reklam