Kapat

Bucak’ta Sürücüler “Orta Refüjlerden” Dertli!

Anasayfa
Bucak Bucak’ta Sürücüler “Orta Refüjlerden” Dertli!
Reklam Reklam Reklam

Bucak ilçesinde Süleyman Demirel Bulvarı boyunca bulunan orta refüjler, gerek yüksekliği gerekse içerisindeki ağaç ve bitkiler nedeniyle  sürücülerin görüş açılarını kısıtladığı için tehlike saçmaya devam ediyor.

SÜLEYMAN DEMİREL BULVARI’NCA UZANIYOR!

Kahveler Kavşağı’ndan başlayıp Üçgen kavşağa kadar süren orta refüjlere bir kaç kez düzenleme yapılsa da trafik akışı için hala tehlike arz ediyor. Özellikle kavşaklarda ve dönüşlerde orta refüjün yüksekliği nedeniyle karşıdan gelen aracı görmekte zorlanan sürücüler zaman zaman kazalara maruz kalıyor.

SÜRÜCÜLERİN GÖRÜŞ ALANINI ENGELLİYOR

Süleyman Demirel Bulvarında bulunan ana yolun Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde olması nedeniyle herhangi bir çalışma da Bucak Belediyesi tarafından yapılamazken, orta refüjlerde bulunan bitkilerin zamanla büyümesi ve ağaçların da  sürücülerin görüş alanını engellemesi nedeniyle vatandaşların en büyük taleplerinden biri olan orta refüjlerin kaldırılması son günlerde en çok konuşulan konulardan biri oldu.

OLASI KAZADA DAHA ÇOK YARALAR!

NNC Medya’ya ulaşan vatandaşlar, geçmişte bazı kazaların yaşandığını hatırlatarak orta refüje çarpan bir araçta bulunan sürücü ve yolcuların sert beton zeminde kazayı daha ağır şekilde yaşayabileceklerini iddia ettiler. Vatandaşlar bir an önce orta refüjlerin modern çağa uygun bir biçimde küçültülerek ve trafik akışını da rahatlatacak konuma getirilmesini istediler.

Haber: Hüseyin Çubuk

Reklam Reklam Reklam