Burdur’a 146 Milyon Liralık Yatırım

Okunma: 2364
Burdur 27 Ekim 2016 11:19
Videoyu Aç Burdur’a 146 Milyon Liralık Yatırım
A
a

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Burdur’da yapılan merasimle 24 tesisin temelini attı, 9 tesisin ise açılışını gerçekleştirdi. Merasimde temeli atılan ve açılışı yapılan 33 tesisin toplam yatırım bedeli 146 milyon lirayı buluyor.

Şeker Meydanı’nda gerçekleştirilen merasimde konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Burdurlulara Başbakanımız Binali Yıldırım’ın selamlarını getirdiğini söyledi. FETÖ’nün darbe girişimine değinen Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bütün millet gibi Burdurluların da kahramanlık örneği gösterdiğini dile getirdi.

Güney Doğu Anadolu Projesi (GAP) ve Doğu Anadolu Projesi’nin (DAP) ardından Akdeniz GelişimProjesi’ni hayata geçirdiklerini kaydeden Bakan Eroğlu, “Isparta, Burdur, Antalya ve Mersin’in dahil olduğu Akdeniz Gelişim Projesini uygulamaya başladık. Bu dev gelişim projesini 2019 sonunda tamamlayacağız. Bütün göletler, sulama tesisleri proje içinde var. Allah nasip ederse GAP gibi uzun sürede bitmeyecek. Hedefimiz 31 Aralık 2019’da bitirmek ve Allah’ın izniyle bitireceğiz. Proje kapsamında Burdur’a 4 yılda 17 baraj, 61 dere ıslahı, 6 köprü yapacağız. Bucak ve Burdur’un içme suyu problemi kökünden çözülecek.” dedi.

Konuşmaların ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve protokol üyeleri butonlara basarak 33 tesisin toplu olarak temellerini atarak açılışlarını yaptı.

Temeli Atılan ve Açılışı Yapılan Tesisler

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun, gerçekleştirdiği merasimde bulunan tesislerin 3’ü baraj, 4’ü sulama tesisi 25 adedi taşkın koruma tesisi, 1 adedi ise ormancılık ve yangınla mücadele tesisi çalışmalarından oluşuyor. Bu tesislerin toplam yatırım bedeli ise 146 milyon lirayı buluyor.Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılan ve açılışı yapılan DSİ’ye ait tesislerin hizmete alınması ile 26 bin 240 dekar zirai alan sulamaya açılacak ya da sulama için gereken su depolanabilecek, 25 yerleşim yeri ise taşkın zararlarından korunacak.

Ayrıca Bakan Prof. Dr. Eroğlu’nun, Burdur’da düzenlediği merasimde 10 aileye gelir getirici tür sertifikası ve 4 aileye Orköy kredisi verildi.

Toplu açılış ve temel atma törenine Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Vali Şerif Yılmaz, Milletvekili Bayram Özçelik, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Orman ve Su İşleri Bakanlığı bağlı Genel Müdürler, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, İl Genel Meclis Başkanı, İlçe Belediye Başkanları, Bölge Müdürleri, Daire Müdürleri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 491 Oy (%45)

  • Daha İyi Olabilir : 293 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 296 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat