Burdur Ak Parti Basın Bildirisi

Okunma: 2821
Burdur 10 Kasım 2016 11:25
Videoyu Aç Burdur Ak Parti Basın Bildirisi
A
a

CHP parti meclisi ve CHP Burdur İl Başkanı tarafından yayınlanan bildiride yer alan , Partimiz ve Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, yüce milletimize ve ülkemize yönelik suçlama, taciz, iftira, hakaret ve yalan beyanlar içeren ithamları kabul etmiyoruz.

Ülkemizin huzurunu, kardeşliğini bozmaya yönelik bu tür açıklamaları bir ana muhalefet partisine  hiç yakıştıramıyoruz.
    Ak Parti iktidarının  yaptığı hizmetleri ve çalışmaları yok saymak, yanlış yorumlamak, kamuoyunu yanlış bilgilendirmek; bugüne kadar Ak parti’yi artan bir teveccühle iktidara getiren, destekleyen milli iradeye ve milletimize yapılan en büyük haksızlık ve saygısızlıktır. 
    Bu tür,  milleti ve milli iradeyi yok sayan, inanç ve geleneklerimize, ortak değerlerimize aykırı söz ve eylemlerin, Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın ‘’Sittin sene iktidar olamazsınız’’  ifadesinin altında yatan nedenlerle birlikte çok iyi değerlendirilmesinin gerekliliğini  hatırlatmak isteriz. 
   Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ithamlar da,  hiçbir insaf ve iz’an ölçülerine sığmayan,  terör örgütlerinin diliyle konuşan, onları destekleyen bir  içeriğe sahiptir ve asla kabul edilemeyecek ithamlarla doludur. Bu haliyle de, 15 Temmuz da vatana ihanet edenlerle, mazeret üreten ve bu mazeretlerin arkasına sığınanlarla birlikte olmak, aynı kulvarda görünmek nasıl izah edilir? Seçimle gelen seçimle gider söylemi sadece Hdp’li vekiller için  geçerli,  geçmişte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep  Tayyip  Erdoğan, rahmetli  Menderes ve Erbakan için  geçerli değil mi dir? Terörle bağlantılı örgütlere ve  uzantılarına sahip  çıkmayı, destek olmayı nasıl yorumlayalım? 
   Bu ülkede hiç kimsenin adı, yeri, konumu, mesleği ne olursa olsun suç işleme ve bağımsız yargıyı zan altında bırakma özgürlüğü yoktur. Bağımsız yargı önünde herkes işlediği suçun cezasını çekecektir ve çekmelidir. 
   Bu millet vatanını, bayrağını ve değerlerini her şart ve zeminde,  bugüne kadar nasıl savundu ise bundan sonra da savunacak ve savunmaya devam edecektir. 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 491 Oy (%45)

  • Daha İyi Olabilir : 293 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 296 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat