Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Burdur 14°C
Sağanak Yağışlı
http://www.nnchaber.com/wp-content/uploads/2019/11/KUZENLER.gif

Burdur Belediyesi Gençlere Avrupa Yolunu Açtı

12.07.2019
A+
A-
Reklam

BURDUR BELEDİYESİ GENÇLERE AVRUPA YOLUNU AÇTI!

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ‘daima gençlerin yanındayız.’ dedi

“Gençlerimiz okumalı, gezmeli, görmeli, merak etmeli ve sosyal sorumluluk alabilmeli.” diyen Başkan Ercengiz, yeni bir proje ile gençlere öncülük etmeye devam ediyor.

Burdur Belediyesi tarafından Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı’na yapılan AGH (Avrupa Gönüllü Hizmeti) akreditasyon başvurusu olumlu sonuçlamasının ardından, 2019 itibariyle akredite kuruluşu olarak faaliyetlere başladı.

Akreditasyon çerçevesinde hem Gönderen, hem ev sahibi, hem de Koordinatör kuruluş olarak faaliyet gösterme yetkisine sahip olan Burdur Belediyesi, önümüzdeki aylarda Avrupa Birliği ülkelerinden gelecek olan gönüllü gençleri şehrimizde gönüllülük yapmak üzere ağırlamaya başlayacak.

Avrupa Gönüllü Hizmeti, istenen bir AB ülkesinde sosyal içerikli bir projede 2-12 aylık süreler dâhilinde yer almayı sağlayan bir faaliyet olup, temel düzeyde dil eğitimini de (% 5) içeriyor. Avrupa Gönüllü Hizmeti 15-20 ve 17-30 yaş arasındaki tüm gençlere açıktır. Avrupa Gönüllü Hizmetinin (AGH) amacı, Avrupa Birliği’nin içinde ve dışında çeşitli şekillerdeki gönüllü faaliyetlere gençlerin katılımını desteklemektir. Bu Eylem kapsamında gençler, bireysel olarak ya da gruplar halinde kâr amacı gütmeyen, ücretsiz faaliyetlerde yer alacaklar. Burdur Belediyesi olarak yapılmış olan girişim sonucu AGH akreditasyonu alınarak bu fırsatlardan faydalanmaya hak kazanılmış olup, yurt dışından gelecek olan gönüllü gençlere Burdur’umuz tanıtılacak ve yereldeki gençlerimizin de yurt dışında gönüllü olmalarına olanak sağlanacak.

AGH Nedir?

Türkçe adıyla AGH-Avrupa Gönüllü Hizmeti, (EVS – European Voluntary Service), 15-20 ve 17-30 yaş arası gençlerin tercihen Avrupa ülkelerinden birinde 2-12 ay süreyle kamu yararına projelerde gönüllü olarak çalışmasını ve bu yolla kendini geliştirmesini, Avrupalılık bilincini edinmesini amaçlayan bir AB Gençlik Programı’dır. AGH’ye katılan gönüllü gençlerin yol ve proje boyunca da konaklama ve yemek giderleri, program tarafından karşılanmaktadır. Ülkeye göre değişen ayda 50 – 70 Euro cep harçlığı verilmektedir. Avrupa Birliği, bu program ile özellikle AB içinde toplumsal uyumu güçlendirmeyi, gençler arasında dayanışma ve hoşgörünün geliştirilmesini amaçlamaktadır. Ayrıca gençler arasında aktif vatandaşlığın ve karşılıklı anlayışın geliştirilmesi de AGH’ın amaçları arasındadır.

Kimler Başvurabilir?

15-20 ve 17-30 yaş arasındaki bütün gençler başvuruda bulunabilir. Bunun dışında hiç bir şart aranmamaktadır. (yabancı dil bilgisi, üniversite eğitimi vb.)

Motivasyon mektubu nedir, gerekli midir, nasıl hazırlanır?

Motivasyon Mektubunu hazırlarken özgeçmişinizden, eğitiminizden, kişisel özelliklerinizden, neden AGH projelerinde yer almak istediğinizi ve hangi tarih aralıklarında yer alabileceğiniz ve varsa özel yeteneklerinizden ve ilgi alanlarınızdan bahsedebilirsiniz. Gönüllü yaptığınız çalışmaların fotoğraflarını ekleyebilirsiniz. Kendinizle ilgili bilgileri belli başlıklar altında kısa ama çarpıcı ifadelerle yazmanız gerek. İngilizce olarak hazırlamanız gerekmektedir. Aşağıda ki linki kullanabilirsiniz.

http://www.ua.gov.tr/docs/default-source/gen%C3%A7lik-program%C4%B1/motivasyon-mektubu-nas%C4%B1l-yaz%C4%B1l%C4%B1r-.pdf?sfvrsn=0

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.