Burdur’da 3042 Mehmetçik Yemin Etti

Okunma: 4393
Burdur 25 Kasım 2016 18:04
Videoyu Aç Burdur’da 3042 Mehmetçik Yemin Etti
A
a

Burdur 58. Piyade Alayında askerlik görevini yapan 1996/4 erler ile 365’inci Kısa Dönem Erler için yemin töreni düzenlendi.

   Binbaşı Maruf Kışlasında düzenlenen törene Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Eğitim Tümen Komutanı Tuğgenerel Mehmet Hakan Akyol, 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Akif Savran, Burdur Garnizon Komutanı Albay Hakan Tutucu, Mehmet Akif ersoy Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar ile yemin eden erlerin aileleri katıldı.

  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Tankçı Albay Cem Tuce tarafından Alay Sancağı hakkında bilgi verildi.
Daha sonra 1996/4 1’inci kademe erler ile 365’inci Kısa Dönem erler and içti. Birliklerine ilk katılan erler yaş kütüğüne plaket çaktı.
Eğitim,spor ve bakım dallarında başarılı olan erlere çeşitli ödüller verildi.

  And içen askerlere seslenen Albay Akif Savran, “Unutmayın ki barışta muhabere eder gibi eğitim yapan, savaşta eğitim yapar gibi muhabere eder. Hangi zamanda ve yerde hangi şartlarda olursanız olun bu vatan ve Cumhuriyet için terinizin son damlasına akdar çalışmak zorunda olduğunuzu unutmayın” dedi.
Yemin töreni geçit töreni ile sona erdi. Tören sonrasında erler aileleri ile hasret giderdi.
Kaynak : gündemburdur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 468 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 237 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 255 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat