Burdur'da Motorsikletlere Sıkı Denetim

Okunma: 2271
Burdur 1 Kasım 2016 13:40
Videoyu Aç Burdur'da Motorsikletlere Sıkı Denetim
A
a

Burdur’da Motosiklet ve Elektrikli Bisiklet denetimleri sıklaştı.

Son günlerde Motosiklet ve Elektrikli bisikletlerin karıştığı kazalarda artış meydana gelmesi üzerine Burdur İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri Motosikletler ve Elektrikli Bisikletler üzerinde denetimlerini artırdı.

Kentin çeşitli bölgelerinde denetim yapan trafik ekipleri, belgesi eksik olan sürücülere cezai işlem uyguluyor. Tescil belgesi olmayan motosikletler ise trafikten men edilerek otoparka çekiliyor. Trafik ekipleri denetimler sırasında özellikle 18 yaş altı olan motosiklet sürücülerine ve kask takmadan motosiklet kullanan sürücülere cezai işlem uyguluyor. 

Burdur’da 1 Ekim-30 Ekim tarihleri arasında motosiklet ve elektrikli bisikletler 1’i ölümlü, 13’ü yaralamalı toplam 20 kazaya karıştı. Denetimlerin artmasında ise son günlerde Burdur’da motosikletlerin trafik kazalarına sıkça karışması ve kazaların ölümlü sonuçlanması etkili oldu. 

Ayrıca Ekim ayı boyunca Burdur’da trafik denetimlerinde 176 motosiklet denetimlere takıldı. Motosikletlerden 26 tanesi trafikten men edilirken, Ekim ayı boyunca motosiklet sürücülerine toplamda 71.414  lira cezai işlem uygulandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 463 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 236 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 252 Oy (%26)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat