Burdur'da Sözde İstihbaratçı Muhtar Operasyonu

Okunma: 8483
Burdur 20 Kasım 2016 17:32
Videoyu Aç Burdur'da Sözde İstihbaratçı Muhtar Operasyonu
A
a

Burdur'da kendisini istihbarat elemanı olarak tanıttığı öne sürülen bir muhtar, FETÖ'den ihraç edilecek olan kişilere önceden bilgi verdiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, Burdur'da iki dönemdir bir mahallenin muhtarlık görevini yürüttüğü belirten A.E. isimli muhtarın evine düzenlenen operasyonda, devlete ait gizli bilgi ve belgelerin bulunduğu öne sürüldü. Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan muhtar, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Devletin gizli belgelerini temin etmek, bulundurmak ve açıklamak suçuyla tutuklandı.

Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Burdur'da kendisini istihbarat elemanı olarak tanıtan bir şahsın, bazı kişilerin FETÖ nedeniyle ihraç edileceğine ilişkin önceden bilgi verdiği başlatılan soruşturma nedeniyle yapılan aramada, FETÖ için hazırlanan istihbari nitelikteki belgeler ele geçirilmiştir. Şahıs, devletin gizli kalması gereken bilgilerini temin etmek, bulundurmak ve açıklamak suçlarından tutuklanmıştır. Şahsın bu bilgileri nasıl edindiği araştırılmaktadır" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 468 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 237 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 255 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat