Burdur'da Suç Şebekesi Çökertildi

Okunma: 6223
Burdur 1 Kasım 2016 12:58
Videoyu Aç Burdur'da Suç Şebekesi Çökertildi
A
a

Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, yazılı açıklamada bulunarak bir suç şebekesinin Cumhurbaşkanı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın’ın ismini kullanarak gerçekleştirmeyi çalıştıkları dolandırıcılık olayı hakkında açıklamada bulundu.

 Başsavcı Doğan, “Burdur cezaevinde hükümlü bir şahsın tahliyesi için kendisini Cumhurbaşkanı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın olarak tanıtan bir şahsın konu ile ilgili görevlileri arayarak hükümlünün acilen tahliye edilmesi gerektiğini belirttiği, sonrasında organize hareket ettiği anlaşılan şebekenin avukatının hükümlü ile görüşerek Cumhuriyet Başsavcılığı ile görüşüldüğü ve bu şekilde kendisinin tahliye ettirileceği vaadiyle para talebinde bulunduğu anlaşılan organize suç şebekesi Cumhuriyet Başsavcılığımızın yaptığı ayrıntılı soruşturma sonucunda tespit edilmiştir.
Tespit edilen 4 kişiden birinin Antalya Barosu avukatı olduğu , hükümlü ile görüşmeyi sağladığı ve tahliye karşılığında para talep eden kişi olduğu değerlendirilmiştir. ” dedi. Açıklamasına devam eden Başsavcı Doğan, “Olay ile ilgili bir kişi tutuklanmış olup üç kişinin gözaltı süresi devam etmektedir. Örgütün benzer şekilde kendilerini İbrahim Kalın ya da rütbeli asker ya da MİT görevlileri olarak tanıtarak Antalya’da ve Ankara’da kamu kurumları nezdinde eylemlerde bulunarak dolandırıcılık yaptığı tespit edilmiştir. Soruşturma bu yönleriyle de genişletilerek devam ettirilmektedir” Dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 468 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 237 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 255 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat