Burdur Emniyet Müdürlüğü'nden Sürücülere Uyarı

Okunma: 3683
Burdur 29 Kasım 2016 15:31
Videoyu Aç Burdur Emniyet Müdürlüğü'nden Sürücülere Uyarı
A
a

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü yazılı bir açıklamada bulunarak 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanmaları zorunluluğu sürücülere hatırlattı.

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü yazılı bir açıklamada bulunarak 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanmaları zorunluluğu sürücülere hatırlattı.
İl Emniyet Müdürlüğü yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının 2012/07 sayılı genelgesiyle yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanmaları zorunlu hale getirilmiştir.
Buna göre, üzerinde M+S işareti ve/veya kar tanesi (snowflake) işareti bulunan ve sırt yüzeyinde özel olarak tasarlanmış desenleri bulunan lastikler ile sadece buzlu zeminlerde kullanılabilen çivili lastikler kış lastiği türünde olup ülkemizde tescil edilmiş olsun veya olmasın ŞEHİRLERARASI karayollarında seyreden tüm kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs ve kamyonet türü araçlar ile ‘A’ türü (ticari taksiler) yetki belgelerine kayıtlı otomobillerde 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanılması zorunludur.
Kamyonet, minibüs ve ‘A’ türü yetki belgelerine kayıtlı otomobillerin TÜM LASTİKLERİ ile kamyon, çekici, tanker ve otobüs türü araçların TAHRİKLİ DİNGİLLERİ ÜZERİNDEKİ TÜM LASTİKLERİN kış lastiği olması zorunludur.
Ayrıca söz konusu genelgenin ‘şehir içi taşımacılıkta kış lastiği uygulaması Valiliklerce belirlenir ve uygulanır’ hükmüne istinaden, Burdur Valiliği Karla Mücadele ve Koordinasyon Toplantısında alınan kararla, ŞEHİR İÇİ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI, SERVİS ARAÇLARI VE TİCARİ TAKSİLERDE 01 ARALIK 2016-01 NİSAN 2017 TARİHLERİ ARASINDA kış lastiği kullanılması zorunlu hale getirilmiştir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 468 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 237 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 255 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat