Burdur'u Temsil Eden 2 Ürün: Ceviz Ezmesi ve Sipsi Nane Şekeri

Okunma: 5285
ANTALYA 26 Ekim 2016 16:30
Videoyu Aç Burdur'u Temsil Eden 2 Ürün: Ceviz Ezmesi ve Sipsi Nane Şekeri
A
a

Burdur'u standında ceviz ezmesi ve nane şekeri ikram edildi.

Antalya Ticaret Borası (ATB) tarafından 'Sizin oraların nesi meşhur?' sloganıyla bu yıl 7’ncisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı Yörex, Expo Center Fuar merkezinde Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, CHP ve MHP Antalya milletvekilleri Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ATSO Başkanı Davut Çetin, ATB Başkanı Ali Çandır ve ilçe belediyeleri ile çok sayıda oda ve ticaret borsası başkanının katılımıyla açılışı gerçekleştirildi.
Fuarda 116 oda ve borsa, 13 kalkınma ajansı ve 200 firma ile 70 ilin yöresel ürünlerinin yer aldığı bildirildi.

Bakan Tüfenkci, Türkiye’de yöresel ürünlerin çok önemli olduğunu söyledi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı olarak yöresel ürünlerin daha çok tanınması için çalışmalar yaptıklarını da belirten Bakan Tüfenkci, "Bugün buradaki yöresel ürünlerin büyümesi en önemli amacımız. Bu ürünlerin tamamı Türkiye için önemli. Sadece Türkiye içinde fuar yapmak istemiyoruz 2017 fuarımızı yurt dışına taşıyacağız. Bakanlık olarak her türlü desteği verip bu fuarı uluslararası alanda da tanıtacağız bu ürünler yurt dışında da gerekli ilgiyi görecektir. Yöresel ürünler ülkelerin en önemli ekonomik kaynaklarından biridir. Dünya bir yandan küreselleşirken bir yanda da yerel ürünler değer kazanıyor. Küreselleşme her şeyin bir birine benzemesini beraberinde getiriyor. Ancak insanlar farklı tatlar arıyor" dedi.


BURDUR STANDINI ZİYARET ETTİ
Burdur standını ziyaret eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu'na ceviz ezmesi ve nane şekeri ikram edilirken, heyete Burdur ile ilgili olarak Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik ve Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu tanıtımlarda bulundu. Bakan Tüfenkci'yi Burdur'a davet eden başkanlar, Burdur'un meşhur ürünlerinden ceviz ezmesi ve nane şekerini takdim ettiler.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 146 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 96 Oy (%28)

  • Beğenmedim : 103 Oy (%30)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat