BURDUR’UN CEVİZ EZMESİ THY MENÜYE GİRECEK

Okunma: 2044
Burdur 14 Kasım 2016 13:19
Videoyu Aç BURDUR’UN CEVİZ EZMESİ THY MENÜYE GİRECEK
A
a

Burdurlu MÜSİAD Başkanı Nail Olpak, MAKÜ Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz ile yaptığı görüşmede, daha önce coğrafi işareti alınan Burdur Ceviz Ezmesinin raf ömrününü uzatılması halinde, THY menüsüne dahil edilebileceğini açıkladı. MAKÜ Rektörü Korkmaz, ilgili ambalajlama çalışmalarını tamamladıktan sonra gerekli girişimlerde bulunacaklarını iletti.

  Burdurlu Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, memleketinin gelişmesi adına yapılan yöresel tanıtım çalışmalarını destekliyor. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz, Burdur’un meşhur ceviz ezmesi konusunda gerekli çalışmaların yapılmasının ardından, MÜSİAD Başkanı Nail Olpak’ın destekleriyle Türk Hava Yolları’nın (THY) menüsüne dahil olması adına girişimlerde bulunulacağını açıkladı. Türkiye’de ceviz esmesi ile bilinen Burdur’da, kısa sürede sertleşme ve bozulma gözlenen ürünün raf ömrünün uzatılması için kollar sıvandı

   REKTÖR KORKMAZ’IN GÜNDEMİ: YÖRESEL TANITIMA AĞIRLIK VERMEK
  
Uzun süredir gündemde olan konuyla ilgili girişim MAKÜ Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz tarafından gündeme getirildi. Bir süre önce ceviz ezmesinin coğrafi işaretini üniversite çalışmalarıyla aldıklarını ifade eden MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz, bu yöresel ürününün Türkiye ve dünyaya tanıtılması gerektiğini savundu.

  CEVİZ EZMESİ GÖRÜŞMESİ
  Fahri Doktora Payesi takdim edilmek üzere memleketine gelen MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ile ceviz ezmesi konusunda görüşme yaptıklarını ifade eden MAKÜ Rektörü Korkmaz, basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda bu konu hakkında açıklamalarda bulundu.

  REKTÖR KORKMAZ: “RAF ÖMRÜNÜ AMBALAJLAYARAK UZATABİLİRİZ”
   Burdur’un meşhur ceviz ezmesinin raf ömrünün uzatılarak, ambalajlanması ve uzun süre taze kalması adına çalışmalar yapacaklarını dile getiren MAKÜ Rektörü Korkmaz, bu durumun halledilmesinden sonra ise büyük firmalarda yöresel ürün tanıtımı yapılabileceğini iletti. Yapılacak çalışmalar konusunda bilgi veren Rektör Korkmaz, “Biz, ceviz ezmesinin raf ömrünü ambalajlayarak uzatabiliriz” dedi.

  MÜSİAD BAŞKANI OLPAK: “RAF ÖMRÜNÜ UZATIN, THY MENÜSÜNE SOKARIZ” DEDİ
  
Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından, Burdurlu MÜSİAD Başkanı Nail Olpak’ın da katkılarıyla THY ile görüşme yapılacağını kaydeden Rektör Korkmaz, “MÜSİAD Başkanı Nail Olpak, ‘Raf ömrünü uzatın, biz onu THY menüsüne sokarız’ dedi. Biz de bu çalışmalarımızı tamamladıktan sonra Burdur tanıtımına katkı sağlayacağız” diye konuştu.

  ULUSAL VE ULUSLARARASI YÖRESEL TANITIM SÜRECİ
 
 Yöresel tanıtım konusundaki ilk ulusal ve uluslararası girişim olan ceviz ezmesi çalışmalarındaki sürecin nasıl devam edeceği ise merakla bekleniyor…
Kaynak : cagdasburdur.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 468 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 237 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 255 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat