Kapat
istanbul escort

Çeltikçi ve Yeşilova’da Uyuşturucu Operasyonu: 620 Kök Kenevir Yakalandı

Anasayfa
Burdur Çeltikçi ve Yeşilova’da Uyuşturucu Operasyonu: 620 Kök Kenevir Yakalandı
Reklam Reklam Reklam

Güvenlik güçleri tarafından Burdur genelinde uyuşturucu satan, kullanan ve ekimini yapan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar yapıldı.

Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından yürütülen çalışmada, Çeltikçi İlçesi Güvenli Köyü ve Yeşilova İlçesi Salda Köyü’nde yasadışı kenevir ekimi yapıldığına yönelik duyum alındı.

Alınan duyum üzerine Çeltikçi İlçesi Güvenli Köyü Kamışalan Mevkiinde yapılan arazi araması neticesinde, ormanlık arazi içerisine ekilmiş (620) kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Konuyla ilgili şüpheli şahıs ya da şahısların tespitine yönelik çalışmalar devam ediyor.

Yeşilova İlçesi Salda Köyü Köpek Çayı Mevkiinde yapılan operasyonda ise, şüpheli M.Z. ve S.Y. isimli şahıslar (7) kök kenevir bitkisi ile birlikte yakalanmışlardır. Yakalanan şüpheliler Adli Makamlar tarafından ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılmışlardır.

 Her iki olayda da ele geçirilen kenevir bitkileri Adli Makamların talimatı doğrultusunda, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından olay yerinde imha edildi.

Reklam Reklam Reklam