CHP'den "Bana Dokunma" Etkinliği

Okunma: 1989
Burdur 21 Kasım 2016 13:22
Videoyu Aç CHP'den "Bana Dokunma" Etkinliği
A
a

Burdur CHP Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Tefenni İlçesinde Dünya Çocuklar Gününde “Bana Dokunma” etkinliği düzenlendi

Burdur CHP Kadın Kolları Başkanı Ayşe Uğur ve Kadın Kolları yönetim kurulu Tefenni İlçesinde CHP İlçe Başkanı Hamdi Eratalay’ın da katıldığı programla üzerinde “Bana Dokunma” yazan balonları çocuklara dağıttı. 

Kadın Kolları Başkanı Ayşe Uğur “Dünya çocukları Koruma Günü ve gece yarısı " tecavüze uğrayan çocuk tecavüzcüsüyle evlensin " diye geçirilmeye çalışılan KHK ye karşı; Kadın Kolları olarak ; "bana dokunma "yazan kırmızı balon projesi için Tefenni Bayramlar Köyündeyiz. Bu etkinliğimizle birlikte çocukların istismarına karşı dik duruşumuz her geçen gün ses tonumuzla birlikte yükselerek sürecek” dedi. 

Kadın Kolları Başkanı Uğur açıklamasının devamında “Çocuk istismarına, tacize, tecavüze, tecavüzcünün çocukla evlendirilmesine DUR! Dedik. Yasa teklifi veren 6 Milletvekiline soruyoruz? Kendi çocuğu olsa bu yasayı gene teklif edebilirler mi? Evlenecek gelinin yaşı belli. 9 aylık, 3-6-9-13… yaşında. Damar kaç yaşında? 20-50-60-72 hangisi? Bu hukuksuzluğa karşı sesimiz her geçen gün daha da yükselecektir. " diye konuştu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 147 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 96 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 109 Oy (%31)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat