CHP'liler Burdur'da Cumhuriyet Gazetesi Dağıttı

Okunma: 3760
Burdur 11 Kasım 2016 18:54
Videoyu Aç CHP'liler Burdur'da Cumhuriyet Gazetesi Dağıttı
A
a

CHP Burdur İl Teşkilatı tarafından kent merkezinde Cumhuriyet gazetesi dağıtıldı.

Burdur Belediye Başkanı CHP'li Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten, Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan ve partililer tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda Cumhuriyet gazetesi dağıtıldı.

 Gazi Caddesi'nde esnafa gazete dağıtan Başkan Ercengiz, "Amacımız hukukun, demokrasinin Cumhuriyet ilke ve devrimlerinin yaşatılması, yüceltilmesi yönündedir. Bir farkındalık yaratmak için gazete dağıtıyoruz ve Cumhuriyetimize sahip çıkalım diyoruz. Hep savunduğumuz, özgürlük, demokrasi, Cumhuriyet ilke ve devrimleri ve bununla birlikte hukukun egemen kılınması. Egemenlerin hukukunu değil, hukukun egemenliğini savunuyoruz. Suçlu varsa elbette adaletin karşısına çıkartılarak cezasını çekmeli" dedi.

İl Başkanı Barış Ayten ise şöyle konuştu:"Bugün maalesef insanların haber alma hakkını, özgür bilgilendirme hakkına gasp söz konusu. Cumhuriyet gazetesine bir operasyon söz konusu. Bu operasyonda birçok gazeteci tutuklandı. Dünyanın hiçbir gelişmiş ülkesinde gazetecilere bu kadar baskı yapılmaz, bu kadar linç edilmez, tutuklanmaz. Cumhuriyet gazetesine yapılan operasyonu kabul etmiyoruz. Tutuklanan gazetecilerin özgür kalabilmesi için var gücümüzle mücadelemize devam edeceğiz."

CHP'liler kent merkezinde 2 bin Cumhuriyet gazetesi dağıttı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 463 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 236 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 250 Oy (%26)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat