Dolandırıcılara 15 Bin TL'lik Altını Kaptırdı

Okunma: 6183
Bucak 29 Ekim 2016 17:55
Videoyu Aç Dolandırıcılara 15 Bin TL'lik Altını Kaptırdı
A
a

Bucak ilçesinde telefon dolandırıcılarının tuzağına düşen emekli öğretmen  A.B. isimli kadın, 15 bin TL civarındaki ziynet eşyasını dolandırıcılara kaptırdı.

(ÖZEL HABER) İddialara göre Burdur'un Bucak ilçesinde yaşayan emekli öğretmen  A.B. isimli kadını arayan telefon dolandırıcıları, isminin terör örgütüne karıştığını ve hesaplarından bu yönlü işlem yapıldığını söyleyerek, ismini temize çıkarmak için belirttikleri hesaba para yatırmasını talep etti.

Telefon dolandırıcılarının söylediklerine inanan A.B. isimli kadın, evde bulunan 15 bin TL civarındaki ziynet eşyasını dolandırıcılara vermeyi kabul etti. Dolandırıcılar altınlarla birlikte kadının evden çıkarak Yeni Mahalle'de bulunan bir çöp kovası yanına gelmesini istediler. Çöp kovasının yanına altınları bırakan kadın, daha sonra ayrıldı.

Kiraladıkları araç ile kadının altınları bıraktığı yere gelen telefon dolandırıcıları, ziynet eşyalarını alarak kayıplara karıştı.

Dolandırıcıların kendisini kandırdığını fark eden emekli öğretmen A.B. isimli kadın, daha sonra Bucak İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek şikayetçi oldu.

Mağdur A.B.'nin anlattıklarını dinleyen polis ekipleri, dolandırıcıların kaçtığı aracı bulmak için soruşturma başlattı. Emniyet ekipleri, MOBESEler aracılığıyla aracın plakasına ulaşırken, olay ile ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 468 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 237 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 255 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat