Eğitim-Bir-Sen'de Murat Bulut Güven Tazeledi

Okunma: 1842
Burdur 24 Ekim 2016 12:11
Videoyu Aç Eğitim-Bir-Sen'de Murat Bulut Güven Tazeledi
A
a

Eğitimciler Birliği Sendikası (EĞİTİM-BİR-SEN)Şube Başkanlığı’na Murat Bulut yeniden seçildi. Eğitim Bir Sen Burdur Şubesi’nin Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Burdur Öğretmenevi Konferans Salonu’nda yapıldı.

Kongreye, Eğitim Bir Sen ve Memur Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, Ak Parti İl Başkanı Süleyman Faki, Memur Sen Konfederasyonuna bağlı sendikaların şube başkanları ile SEndika üyeleri katıldı.

Murat Bulut, Kan tazeleme ve yeni yol ahritası oluşturma amacıyla Olağanüstü Genel Kurula gittiklerini söyledi.Bulut “Kasım 2014’te kıymetli delegelerimizin desteği ile çıkmış olduğumuz bu yolda belirlediğimiz hedeflere 1,5 yıl içerisinde bizleri ulaştıran rabbimize hamdediyoruz” dedi.Bulut, İlde Eğitim Bir Sen’in üye sayısının bir buçuk yılda 1040’dan 1740’a yükseldiğini söyledi.

Kongrede konuşan Eğitim Bir Sen ve Memur Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın’da “yaptığımız bütün çalışmalar sadece dar bir alana sıkıştırılmış çalışmalar değil. Hizmet sendikacılığı diye ücret sendikacılığının yanına bir paragraf açan, akademik zeminde rekabeti önemseyen, kavga zeminindeki rakebete hayır diyen erdemli bir sendikal yaklaşımla sendikal alana yeni bir kulvar açan, ‘yine bir sendika değil, yeni bir sendika’ sloganıyla yola çıkan ve geldiği nokta itibariyle Türkiye’de sendikal alanda destanlar yazan bir teşkilatın başkanı olarak huzurunuzda bulunamtan son derece onurlu ve gururluyum” dedi. Yalçın “sadece üyelerimize kazandırmadık, ülkeye kazandırdık ve kadim medeniyete hizmet etmenin onuru ve gururunu yaşadık. Bundan sonraki yolculuğumuz da bu evsafta devam edecek çünkü varlık nedenimizi bu ülkeye borçlu olmaktan alıyoruz. Biz kendimizi bu ülkeye ve millete borçlu görüyoruz” diye konuştu.

Erbakan döneminde memurlar ve kamu çalışanları ve emeğinin karşılığını isteyen kesim olarak en fazla zammı aldıkları dönem olduğunu söyleyen Yalçın şunları söyledi; “ülkenin ekonomik olarak toparlandığı bir yerde, ülkedeki hortum sahipleri, bu ülke üzerinde vesayet kurmuş olan odaklar örgütlü gücünü kullanarak, örgütlü yapıları da kullanarak bu ülkede bir postmodern darbe gerçekleştirmiş ve bu ülkenin bütün kazanımları bir kalemde sıfırlanmış ve ülke sıfır noktasına çekilmiştir. İşte o zaman 1 Milyon üyeyi bünyemizde barındıramamanın , 1 milyon kişiyle yanyana duramamanın ezikliğini yaşamıştık. Çünkü biz eğer Memur Sen olarak bugünkü 1 Milyon üyemizle o gün olsaydık bütün mahşeri cümbüşçüler, bütün beşli çeteler biraraya gelseler bu ülkeye diz çöktüremez ve ülkenin seçilmiş iradesini darbe yöntemiyle indiremezlerdi. dedi. Kongrede konuşmalar işaret diline de çevrildi.

Konuşmaların ardından yapılan Kongrede oy kullanan 91 delegeden 90’ının oyunu alan Murat Bulut yeniden Eğitim Bir Sen Başkanı seçildi. Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu. Selçuk Ak, Mustafa Arik, Özer Unat, Kadir Bayındır, Kemal Şakır, Hüseyin Ünal.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 487 Oy (%46)

  • Daha İyi Olabilir : 287 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 291 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat