Kapat
istanbul escort

ELMALILI M. HAMDİ YAZIR, BABA OCAĞI YAZIR KÖYÜ’NDE ANILDI…!

Anasayfa
Çavdır ELMALILI M. HAMDİ YAZIR, BABA OCAĞI YAZIR KÖYÜ’NDE ANILDI…!
Reklam Reklam Reklam
Büyük İslam Alimi Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır, baba ocağı Çavdır İlçesi Yazır Köyü’nde bu yıl 5.si düzenlenen programda, dualarla anıldı.

Çavdır İlçesi Yazır Köyü’ndeki Anma Programına Çavdır İlçe Kaymakam Mehmet Alperen Başkapan, Çavdır Belediye Başkanı Süleyman Kayacan, Söğüt Belediye Başkanı Ayhan Yudasiper, Resmi Kurum Amirleri çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı.

Kuran tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını Yazır Köyü Muhtarı Ahmet Yavuz yaptı. Yazır Köyü Ahmet Yavuz samimi bir uslupla yaptığı konuşmasını Elmalılı Hamdi Yazır’ın Münacat Duası’yla bitirdi.

Çavdır Kaymakamı Mehmet Alperen Başkapan, Burdur Valisi Hasan Şıldak’ın başka bir programı nedeniyle Yazır Köyü’ndeki programa katılamadığını ifade ederek Vali Hasan Şıldak’ın selamını ileterek başladığı konuşmasında; Köy muhtarı Ahmet Yavuz’u 5 yıldır gerçekleştirdiği bu başarılı organizasyon için tebrik ettikten sonra, Elmalı M. Hamdi Yazır’ın memleketinde kaymakam olarak görev yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti..

Programa konuşmacı olarak katılan Antalya Müftüsü Osman Artan Hoca bu yıl 5.si düzenlenen programd, İlmin ve ilim adamına verilen değerin pekiştirilmesi için bu tarz programların arttırılmasının ve sürekli hale getirilmesinin önemine vurgu yaptı. Antalya Müftüsü 15 Temmuz Hain darbe girişiminin yıldönümüne yaklaşılan bu günlerde, hain din adamlarının aksine, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır gibi gerçek din alimlerinin toplumun ne denli ihtiyacı olduğunun anlaşıldığını ifade etti. Antalya Müftüsü Artan, bir Müslümanın, ‘’ Zikir, Fikir, Şükür’’ prensiplerini hayatına düştür edinmesinin gerekliliğini vurguladı.

Büyük İslam Alimi Muhammed Hamdi Yazır ve ölmüşlerin ruhu için yapılan dua ve yemek ikramı ile program sona erdi.
Çavdır haber

Reklam Reklam Reklam