Kapat
istanbul escort

EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK ?

Anasayfa
Antalya EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK ?
Reklam Reklam Reklam

2019 emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? şimdiden araştırılmaya başladı. Ramazan Bayramı için ödenen ikramiyeyi 31 Mayıs’ta alan emekliler, Kurban Bayramı için ikramiyelerini ne zaman alacağını merak ediyor. Aynı zaman yeni emekli olanlar da ikramiye alabilecek mi onu düşünüyor. 2019 kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla emeklilerin gözü bayram ikramiyesi dikildi. 1000 liralık emekli ikramiyesi 2019 ne zaman yatacak? Yeni emekliler ikramiye alabilecek mi? diye araştırıyorsanız yanıtı haberimizde yer alıyor.

EMEKLİ İKRAMİYESİ 2019 NE ZAMAN YATACAK?

Ağustos ayında emeklilere, bu yılın ikinci bayram ikramiyesi ödenecek. Kurban Bayramı bu yıl 11-14 Ağustos’ta kutlanacak. Arefe günü de 10 Ağustos Cumartesi gününe denk geliyor. İkramiyenin de bu tarihten önce, 5-9 Ağustos’ta ödenmesi bekleniyor.İkramiye ödemelerinin yapılacağı kesin tarih Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından duyurulacak.

YENİ EMEKLİLER İKRAMİYE ALABİLECEK Mİ?

Bu yıl Kurban Bayramı’nın 11-14 Ağustos tarihlerine denk gelmesi sebebi ile ikramiyelerin 5 ila 9 Ağustos tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor. Bu tarihten önce emekli olanlar bin TL’lik bayram ikramiyesinden faydalanabiliyor.

BAYRAM İKRAMİYESİNİ KİMLER ALABİLİYOR?

SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri

Şehit yakınları ve gaziler

Ölüm aylığı alanlar

Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,

Geçici köy korucuları

Şeref aylığı alanlar

Şampiyon sporcular,

Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,

Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri bayram ikramiyesinden yararlanabiliyor.

 

Reklam Reklam Reklam