Eniştemiz Kurtulmuş’tan toplu açılış

Okunma: 1963
Gölhisar 21 Ekim 2016 09:28
Videoyu Aç Eniştemiz Kurtulmuş’tan toplu açılış
A
a

 Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, programı kapsamında bir dizi ziyaret, inceleme ve açılışlarda bulunmak üzere Burdur’a geldi.

    Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş programı kapsamında gerçekleştirdiği Kaymakamlık ve Belediye ziyaretleri sonrası Gölhisar İlçesinde tamamlanan yatırımların toplu açılış törenine katıldı.
İlçede yapımı tamamlanan Devlet Hastanesi, 112 Acil Servis, Gölhisar Belediyesi Kapalı Pazar yeri, Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu, Gölhisar Fen Lisesi, Zübeyde Hanım Anaokulu’nun açılışı, Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve eşi Hanımefendi Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş’un katıldığı “Toplu Açılış Töreniyle” yapıldı.        Düzenlenen Programda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, MAKÜ mehteran takımı gösterisini sundu, programın devamında Gölhisar Belediye Başkanı Ramazan Canural, Milletvekili Bayram Özçelik, Vali Şerif Yılmaz ve Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Müftü Hıdır Bayrak tarafından yapılan duanın ardından kesilen kurdele ile Gölhisar’a kazandırılan yatırımların açılışı gerçekleşti. Programın sonunda Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Hanımefendi Kurtulmuş, Vali Yılmaz ve beraberindeki protokol üyeleri açılışı yapılan Devlet Hastanesi, Gölhisar Fen Lisesi ve Kapalı Pazar yerini gezerek yatırımları yerinde incelediler.
Toplu açılış töreninde konuşan Vali Yılmaz;
Yapımı tamamlanan tesislerimizin açılışına katılarak bizleri onurlandıran başta Sayın Başbakan Yardımcımıza ve Saygıdeğer Hanımefendiye, Milletvekilimize ve tüm konuklarımıza hoş geldiniz diyor saygılar sunuyorum.
Bu hizmet ve yatırımlar vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak, hizmet kalitesini arttıracak ilçemize ve Burdur’umuza değer katacaktır. Bu yatırımların bizlere kazandırılmasında katkısı olan ve destek sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Başbakan Yardımcılarımıza ve Bakanlarımıza teşekkür ediyorum.
 Bugün burada sağlık, eğitim, kültür ve diğer hizmet alanlarında, toplam maliyeti yaklaşık 13.600.000 (onüç milyon 600 bin) Türk Lirası olan, Gölhisar Devlet Hastanesi Yeni Hizmet Binasını, 2 Nolu Sağlık Hizmetleri İstasyonunu, Zübeyde Hanım Anaokulunu, Gölhisar Fen Lisesi ve Pansiyonunu, Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunu ve Kapalı Pazar Yerini vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz.
1994 yılında yapılan koğuş sistemi odaları olan ve hizmette yetersiz kalan Gölhisar Devlet Hastanesinin yerine, 2011 yılında yeni hastane inşaatına başlanmış ancak müteahitten kaynaklanan sıkıntı nedeniyle yapımı uzamış ikmal ve inşaat birlikte tamamlanarak, bugün hizmete sunulmaktadır.
Sağlıkta Dönüşüm Projesi bağlamında yeni hastanemizde 1-2 kişinin rahatlıkla kullanabileceği odalar medeni standartlarda vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. 30 oda ve 50 yatak kapasitesine sahip olan Hastanemizde 13 Uzman Doktor, 8 Pratisyen Hekim, 3 Diş Hekimi, 57 ebe ve hemşire, 1 Eczacı ve 38 diğer sağlık personeli olmakla birlikte toplam 139 personel hizmet verecektir.
Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuzda 3 Sağlık teknikeri, 8 Sağlık memuru ve 3 şoförümüz Acil Sağlık hizmeti sunmak ve müdahalede bulunmak amacıyla 7/24 esasına göre görev yapmaktadır.
Ayrıca 2016 yılı yatırım programında da 3 hekimlik Gölhisar 2 nolu Aile Sağlığı Merkezi yer almakta olup, ihaleye çıkma aşamasındadır.
Zat-ı Alinizin özel gayretleriyle 2015 yılından itibaren öğrenci almaya başlayan Gölhisar Fen lisesinde şuanda 209 öğrencimiz bulunmakta, Gölhisar Fen Lisesi Pansiyonundan 78 kız ve 58 erkek olmak üzere toplamda 136 öğrencimiz faydalanmaktadır. 120 öğrenci kapasitesiteli 9 personelimizin görev yaptığı Zübeyde Hanım Anaokulumuzda 3 derslik ve 2 etkinlik odası bulunmakta, 100 öğrencimize eğitim ve öğretim verilmektedir.
Son yıllarda il genelinde eğitime yapılan bu yatırımlarla Burdur eğitimde marka kent olmuştur. İl genelinde derslik başına düşen öğrenci sayısı Liselerde 19, Meslek Liselerinde 20, Ortaokullarda 16 ve İlkokullarda 16’dır. İlimizde tüm okullarımız tam gün eğitim görmekte olup, 1 okulumuz yeni bina yapımı için yıkıldı, yenisi yapılıyor. O da gelecek yıla inşallah tamamlanarak, Sayın Başbakanımızın talimatları yerine getirilmiş olacaktır.
Spor Toto teşkilatımızın maddi destekleri ile yapılan 385 adet koltuk kapasiteli Mehmet Akif Ersoy Konferans salonumuz ve Gölhisar Belediyesince yaptırılan 14.211 M2 lik alana sahip 400 tezgah kapasiteli kapalı belediye pazar yerimiz yine vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.
Bugün İlçemizde açılışını yaptığımız bu yatırımlar elbette bu kadarla sınırlı kalmayacaktır, ileri ki zamanlarda vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunabilmek ihtiyaçlarını en kısa ve kaliteli şekilde karşılayabilmek için İlçemize daha nice çalışmalarımız olacaktır. Başta sizlerin ve diğer sayın büyüklerimizin desteği, devlet kurumlarımız, hayır severlerimizle birlikte Burdur’umuzu her alanda daha yaşanabilir, daha sosyal bir kent haline getirmek, bu yatırımları sahiplenmek hepimizin görevidir.
İlimizin ve ülkemizin önemli kültürel varlığı olan Kibyra Antik Kenti UNESCO tarafından “Dünya Mirası Geçici Listesine” alınmıştır. Bu karar Kibyra Antik Kentinin “dünya mirası asıl listesine” girmesi adına önemli bir aşama olup, evrensel bir değer olduğu tüm dünya tarafından tescillenmiş olacaktır. Bu durum kültür turizmini hızlandıracak ve İlimiz ve İlçemizde turizm artışına neden olacaktır. Bu nedenle kazı ve restorasyan da dahil olmak üzere Burdur’a özel ilgi ve her konudaki destekleriniz için Zat-ı Alinize ve saygıdeğer Hanımefendiye, Şahsım ve Burdurlu hemşehrilerim adına teşekkürlerimizi arz ediyorum.
Açılışını yaptığımız bu yatırımların Gölhisar’ımıza, Burdur’umuza ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diler, hepinize saygılarımı sunarım.” diyen Vali Yılmaz konuşmasını tamamladı.
Toplu Açılış töreninde vatandaşlara seslenen Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş;
“Bugün burada yazdan kalma günde sizlerle beraberiz. Burda bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ederken, bu sıcak karşılamanızdan ve ev sahipliğinizden dolayı ayrıca çok teşekkür ediyorum. Antalyadan buraya geldik, buradan nasipse yarın MAKÜ’nün açılışına ardından SDÜ’nün açılışna katılacağız. Bu program içinde epeydir gelmek istediğimiz Gölhisar’a memleketimize gelme imkanı da oldu. Bundan dolayıda sizlerle birlikte olmaktan Burada 5 önemli açılış tamamlıyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.
Öyle görünüyor ki, Gölhisarlılar benden değil sevgi hanımdan isteyecekler. Sevgi abla duy bizi diyor 4 yıllık yüksek okul istiyor arkadaşlar. Biz başından beri memleketimize hem Burdur’a hem Gölhisar’a elimizden gelen katkıyı, desteği vermeye çalıştık. Hangi pozisyonda olursak olalım oraya destek vermeyi, buraya hizmet etmeyi de siz değerli hemşehrilerimize de hizmet etmeyi de aracı olarak gördük. Güzel şeyler yapıldı yapılmaya devam ediyor. Hem merkezi hükümetimiz hem de yerel yönetimlerimiz hizmetlerimize devam ediyor. Bugün burada 5 tane önemli açılışı yapıyoruz. Sağlık Bakanlığı Gölhisar Devlet Hastanesi, bu pazartesi günü gecici kabul yapıldı sayın Valim az önce ifade etti. Bazı araç ve gereçlerde eksiklik olduğu için inşallah 15 gün sonra tüm alanlarda hasta kabul edilmeye başlanacak. Ayrıca burada uzman hekimler başladı. İnşalah hastaneye kimsenin işi düşmez ama işiniz düşerse şimdi daha kaliteli bir hizmet alacağınızdan şüphe yoktur.  Ayrıca Fen Lisesi, Gölhisar’ın çocukları zeki, gençlerin fen lisesine gitmek için sağa sola gitme ihtiyaçları oluyordu.
Ayrıca Burdur ilimiz Türkiye’de eğitim bakımından en üst sırada olan bir ilimizdir. Matematikte ilk üçe, fende de ilk ikiye girmiş olan bir ilimiz. Tebrik ediyorum, gençlerimize teşekkür ediyorum. Böyle bir ilde, böyle bir ilçede fen lisesinin olması biraz da şartları zorlayacak. Burada 209 tane öğrencimizin fen lisesinde eğitim alması ve yurdundan da istifade ediyor olması çok güzel ve inşallah burada çok güzel çocuklarımız yetişecek.
112 acilin bir binası bugün hizmete giriyor, anaokul binası hizmete giriyor ve belediyemizin yaptığı Kapalı Pazar Yeri de Gölhisar halkına hizmet verecek. Bundan sonraki dönemde inşallah Gölhisar’ın ve bu civarın en önemli yolu olan Çameli yolunun bitmesi ve Fethiye yolunun tamamlanarak, yolun 45 kilometre kısatılması ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Çameli yolunun projesi tamam, 14 buçuk kilometrelik bir yoldan bahsediyoruz. Hem Burdur’a hem de Denizliye’e hizmet verecektir. Ümit ederim ki, Fethiye yolu konuşulur. İnşallah Fethiye yolunu kısaltmak ve Fethiye’ye bağlamak mümkün olur. İnşallah hep beraber 14 yıllık büyük hizmet almış olan Burdur ve Gölhisar’a hizmetleri almaya devam edeceğiz.
Demin fahri dedim, asli hemşehrisin dediler. Asli hemşehri olarak bende Ordu’nun yanında burayada destek vermeye çalışacağım.
Türkiye zor bir süreçten geçiyor. 15 Temmuz kalkışmasında tarih boyunca gördüğü en ağır, en hain ihaneti görmüştür. Adına Fetö denen fetöcüler Fethullah’ın adını almışlar. Bu adamın isminin yanında Allah’ın ismi olmaz. Dolayısıyla Fetö, Türkiye’nin yargı sisteminden emniyetine kadar 40 yıl boyunca her kurumunun içinde faaliyette bulunmuş olan bir örgüt var. Bu örgütün adı da fetö, şimdi bunlar 15 Temmuzda zannettiler ki 40 yıldır hazırlandır. Her yere girdik, şimdi darbe yaparız. Milletin helal oylarıyla seçilmiş olan Cumhurbaşkanını şehit eder, Türkiye’de sıkıyönetimle devlete el koyarız dediler. Herşeyi hesapladırlar. Projeleri adamları dış destekleri de var.
Tankları, tüfeklerini çıkardılar uçaklarını uçurdular her şey tamamdı yalnız bir şeyi hesap edemediler. Sayın Cumhurbaşkanımızın çıkın meydanlara, direnin ve bu eşkıyaya bu meydanları dar edin diyeceğini hesap edemedi. Hiç üzülmeyin gelecek hepsi hesap verecek. Bu işin sağında solunda gölgesinde olan kim varsa hesap verecek. En ağır hesabı en ağır şekilde verecekler. Sayın Cumhurbaşkanımızın böylesine bir cesaretle milleti sokaklara davet edeceklerini hesap etmediler. Ben bir kere daha Yıldırım Beyazıt, Timur’un Orduları geldiğinde yakınları diyor ki bunların ordusu çok kalabalık Anadolu tarumar olur, uzlamaşlım diyorlar. Yıldırım Beyazıt, ben milletime korkuyu miras bırakmayacağım diyor. Sayın Cumhurbaşkanımıza 15 Temmuz gecesi bu millete korkuyu miras bırakmadığı için teşekkür ederim. Ayrıca bu aziz milletin hiç tereddütsüz 241 şehdimize Allah’tan rahmet diliyorum. Rahat uyusunlar, onların bize bıraktığı büyük emaneti taşıyacağız, daha çok çalışacağız daha çok çabalayacağız. Milletimizden Allah razı olsun, gazilerimizden Allah razı olsun.
Ayrıca o karanlık gecede seccadelerinin üzerinde sabahlara kadar dua eden gözüyaşlı ninelerimiziden dedelerimizden Allah razı olsun.
Dünyanın dört bir tarafında Türkiye için dua eden 1 milyar 700 bin müslümandan da Allah razı olsun. Dünyanın dört bir yerinde mazlum milletlerin sesi olan mazlum milletlerden Allah razı olsun. 15 Temmuz öncesi Türkiye var, 15 Temmuz sonrası Türkiye var. Bunları hiç unutmayacağız.
7 Ağustos’ta Yenikapı’da yeni bir ruh açıldı. Partiler farklı olabilir. Bayrağımız, vatanımız, inancımız, Alllah’ımız birdir.
Arasırada fetö gibi parazitler çıkacak. Orada gördünüz ihanetleri görüyorsunuz onlara benzer ne ihanet gördü bu millet. Oyun hiç değişmedi. Çanankkale’de çıkan oyun neyse, 15 Temmuz’da çıkan oyun aynıdır. Aynı iradedir. Oyun aynı oyundur, bu aziz milleti dünyanın gözbebeği olan Türkiye’nin güçlü bir şekilde ayağa kalkmamasıdır. İstanbul’u işgal eder, Anadoluyu bütünüyle yutarız zannetiler. Ama Çanakkale’den geçemediler.
Bir taraftan PKK iki senedir şehir eşkiyalığı yaptılar. Bir taraftan DEAŞ sahte karanlık bir örgüt, hiçbirinin bir farkı yok. Onların arkasındaki hukukçular, emniyet mensupları, işadamları, onlarına karşısındaki savcılar hakimler velhasıl kimse güya iyi eğitim almışlar, baktığınız zaman medeni kıyafetle adamlar sanarsınız. Onlarla Cizre’nin sokaklarında çukur kazarak insanlara hayatı zehir eden eşkıyalarla hiçbir fark yoktur.
Ha pkk, ha fetö , 14 yaşında bir çocuğu canlı bomba yaptılar. Patlattılar sözüm ona adında da islamın adını kullanan DEAŞ diye bir çete, masum insanları gözlerini kırpmadan öldürdüler.
Ne oluyor da Türkiye’nin önüne engeller çıkıyor. Oyunun adı büyük ve düşünen Türkiye muasama göstermemektedir. Oyunun adı birinin adına diz çöktürmektir. Bazen PKK olarak çıkıyorlar, bazen FETÖ olarak çıkıyorlar.
Türkiye’nin önünü kapatmak için çalışıyorlar. Bu millet büyük bir millet olduğunu ortaya koydu. Türkiye’de büyük bir işgal olsa bu millet ne yapar nasıl direnir diyoduk, 15 Temmuz’da nasıl direneceğini gösterdi. İnsanlar göğüslerini tanklara tüfeklere siper etti. Bu birliği hiç bozmayacağız. Daha ileriye gideceğiz, Türkye’ye diz çöktürmeye çalışacaklar. Hiç bunlara aldırmayacağız. Birlik içinde güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.
Türkiye daha da büyüyecek Türkiye zalimlere korku, mazlumlara tüm olmaya devam edecek Allahın izniyele. Musulla ilgili olarak çok şey konuşuluyor ama demin söyledim soruyu doru sormak lazım esas büyük resmi görmek gerekiyor. Ne oluyor da bu bölge Türkiye’nin başına belalar sokulmaya çalışıyor. Osmanlı cihan devletini bölerek birinci dünya savaşın galipleri bu bölgede yeni düzen kurdular.İngiltere, Fransa, Rusya bir araya geldi sınırları çizdiler. sınırlar yapay sınırlardır, anlamı ve farkı yoktur.
Türkiye ile Suriye arasında Akçakale diye bir ilçemiz var. Akçakale hemen karşısında Tel Abyat, aynı adla bölünmüşler burası Suriye burası Türkiye demişler.
Türkiyede oldu bittiye rıza göstersin onun için Fetöyü başımıza salıyorlar. İstiyorlar ki bu bölge bi daha bölünsün. Araplar, Türkmenler, Kürtler birbirine girsin. Zaten akan nasılsa değersiz Müslüman kanıdır diyorlar. Türkiye diyor ki orada Musul var, Musul bizim Misak-ı Millimizin içinde olan bir yerdir. Kimsenin bir karış toprağında gözümüz yok ama kusura bakmayın oldu bittiyle Musul’un kan gölü haline getirilmesine müsaade etmeyiz. Hep beraber kıyamete kadar yaşamaya devam edecekler. Biz inşallah şu ana kadar iyi gidiyor. Türkiye’nin çizdiği sınırlar çerçevesinde operasyon devam ediyor. Bütün dünyanın orada herkesin hesabı var. Herkesin hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı var. Oradaki Türk Askerinin varlığı biz oraya laf olsun diye gitmedik. Irak devleti ve Musul halkının çağrıları üzerinden gittik. Şimdi hepsi DEAŞ’e karşı mücadeleye katılıyor. 11 bin kilometre öteden gelenlerin Irak’ta Suriye’de ne işi var. Kürtler, Araplar, Türkmenler, oradakiler bizim akrabamız, dostumuz, biz Musul’un her sokağını biliriz, Suriye’nin her sokağını biliriz, onlar da Türkiye’yi bilir, bize ne işiniz var diyenler önce kendilerinin ne işi olduğunu bir anlatsınlar. Türkiye inşallah bu sınavdan da başarıyla çıkacaktır. Suriye’de Türkiye’de önemli bir adım atacaksa, Musul’un Musul halkın olmasını sağlayacağız.
Onlar bir asır evvel önce sınırları böldüler. Şimdi gönülleri ve zihinleri bölmeye çalışıyor. Bu coğrafyada gönülleri ve zihinleri birleştirmek bizim görevimizdir ve yeniden bu bölgenin insanlarının huzur ve güvende yaşamasını sağlayacağız.
Şimdi fetöcular zannetmeyin ki ders aldı. Fetöye bir şekilde destek veren herkes dersini aldı. Vazgeçtiler mi hayır, bir kenara oturdular, dolayısıyla onların zihinlerimizi yanıtmasına, birliğimizi dirliğimizi bozmasına müsaade etmeyeceğiz. Bir kenarda pusuda beklediklerini sakın ha sakın unumayın.
Başkanlık sistemini Türkiye’nin gündemine getireceğiz işlerini çok daha kısa bir sürede yapan bir yönetim getireceğiz Türkiye’nin ekonomik sosyal gelişmesine çok daha hızlı daha ileriye daha hızlı koşmak için Türkiye’nin gündemine getireceğiz. Kararı millet verecek. Söz de karar da sizin. Bu millet arif bir milletir en güzelini en iyisini birli en güzelini yapar, 15 temmuz gecesi yaptığı gibi” dedi.
Toplu açılış törenine Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, eşi Hanımefendi Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş, Vali Şerif Yılmaz, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, Genel Sekreter Servet Olpak, İlçe Belediye Başkanları, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.
Kaynak : burdurweb.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 146 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 96 Oy (%28)

  • Beğenmedim : 105 Oy (%30)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat