Eski Adliye Binası Yıkılıyor

Okunma: 7475
Burdur 29 Ekim 2016 09:21
Videoyu Aç Eski Adliye Binası Yıkılıyor
A
a

Uzun dönem Burdur gündemini birçok kez meşgul eden eski adliye binasının nihayet akıbeti belli oldu

Eski adliyede güvenlik çemberine alınarak yıkım çalışmalarına başlandı. Yıkım ekipleri eski adliye binasında söküm çalışmaları ile geri dönüşüme kazandırılacak malzemeleri binadan tahliye çalışmalarını sürdürüyor.
Eski adliye binasının tamamen yıkılmasının ardından yeşil alan olarak değerlendirileceği ifade ediliyor.
Ak Parti Milletvekili Bayram Özçelik 3 ay önce basına yaptığı açıklamada; “Eski adliye binası yapılan görüşmelerin ardından binanın yeri ile mülkiyeti belediyeye ait yeni Adliye Sarayı yanında bulunan arsanın takas işlemleri yapılmıştır. Adalet Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda da eski adliye sarayının yıkılması konusunda görüş birliğine varılarak onay alınmıştır. Yapılan değerlendirmeler sonucunda ortak bir karar alınarak eski adliye sarayının yıkılarak yerine yeşil alan olarak değerlendirilmesi, bu sayede de şehir merkezine yeni bir meydan ve yeşil alan kazandırılması konusunda proje çalışmaları yapılması uygun görülmüştür” şeklinde konuşmuştu.
Haberimizin yayınlanmasının ardından Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz konuyla ilgili tarafımıza açıklamada bulundu.
Haberimizde yer alan Milletvekili Özçelik’in 3 ay önce yaptığı açıklamayı yer verdiğimiz ifadelere değinen Başkan Ercengiz, “Eski adliye binasına karşılık arazi takası yapılmamış Burdur Belediyesi olarak tamamen karşılıksız sembolik bir rakam karşılığı adliye lojmanı yapımı için verilmiştir. Bu çalışmalar Burdur’un merkezindeki vizyonu değiştirmek adına başlattığımız bir proje olup başsavcı Sadi beyle birlikte götürdüğümüz normal akışında yürüyen bayram beyin de sanki çok özel çabasıymış gibi lanse ettiği gibi olmayıp bir iştir.Burada asıl özveriyi Burdur Belediyesi yapmış olup takas karşılığı bir m2 bile almamıştır” Dedi.
Kaynak : burdurweb.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 487 Oy (%46)

  • Daha İyi Olabilir : 287 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 291 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat