Gölhisar Belediyesi Kız Basketbol takımı Sezona Hazır

2017-2018 sezonunda Türkiye Kadınlar Bölgesel Basketbol Liginde Gölhisar’ın ve ilimiz Burdur’un basketbolda tek temsilcisi olan Gölhisar Belediyesi Gölhisar Gsk Basketbol Takımı, iç transferde tamamı altyapıdan olan sporcuları ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

İmza töreninde konuşan kulüp başkanı İsmail DAVAZ; “ takımımızın en büyük özelliği, 7 yıllık bir çalışmanın sonucunda tamamıyla altyapıdan yetişen genç sporculardan kurulu olması. Bölgesel Ligde iyi basketbol oynayarak ilk 6 içinde yer almak istiyoruz. Lig çok zor, ligde yer alan takımların bütçeleri 150.000 ile 750.000 Tl arasında değişiyor. Bizim bütçemiz 30-40 bin Tl. Bunu da Gölhisar Belediye Başkanı sayın Dr. Ramazan CANURAL’ın araç ve yakıt desteği ile finanse ediyoruz. İç transferde Kevser SUNGUR, Ayşenur ERKAL, Aslı DALDAL, Ezgi OKAY, Fatma KURAL, Zuhal AKIN, Sultan KARAKURT ve Hanife ÖZMİL ile anlaşarak iç transferi bitirdik. Önümüzdeki günlerde bütçe ve sponsor bulmamız halinde dış transferde 3 mevkiye oyuncu almayı planlıyoruz.” Dedi.

Basketbolun ulusal düzeyde tamamıyla bütçe ve transferle yürüdüğünü söyleyen DAVAZ, başarı sağlayabilmek için altyapıdan gelen sporcuların yanında oyuncu transferinin de şart olduğunu ve sponsor gerektiğini, desteğe ihtiyaçları olduğunu da ifade etti. GÖLHİSAR GÜNDEM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ