GÖLHİSAR YENİ KAYMAKAMI BÖKE GÖREVE BAŞLADI

Burdur Vali Yardımcısı İsmail KAYA tarafından vekaleten yürütülmekte olan Gölhisar İlçesi Kaymakamlığına, Kilis Vali Yardımcısı Mustafa Ünver BÖKE atanarak, geçtiğimiz hafta göreve resmen başlamış oldu.

Gölhisar Gündem Gazete sahibi Bülent OKUNAKOL, Mustafa Ünver BÖKE’yi makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaret esnasında yapılan sohbette Kaymakam BÖKE, daha önce görev yapmış olduğu çeşitli il ve ilçelerde bulunmuş olduğu vazifeler hakkında değerlendirmelerde bulunarak, Gölhisar gibi önemli ve güzel bir ilçede görev yapacak olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadığını belirtti.

Gölhisar Kaymakamı Mustafa Ünver BÖKE, “ hakikaten Gölhisar Batı Akdeniz’in önemli bir kavşağında gelişmeye açık, şirin bir ilçemiz. Yörenin coğrafi ve kültürel yapısına yabancılık çekmeyeceğim. Gördüğüm kadarıyla Gölhisar halkı da çalışkanlığı yanında, çok güler yüzlü insanlara sahip. Bu güzel ilçeye gece-gündüz hizmet etmek için çabalayacağız. İnşaallah hep beraber, el birliği ile güzel şeyler yapmanın gayreti içinde olacağız. Bu bağlamda yerel basınımızın halk ile aramızda köprü vazifesi kuracağını ve desteğini her zaman yanımızda hissedeceğime inanıyorum.” Şeklinde ifadelerde bulundu.

Gölhisar Kaymakamı Mustafa Ünver BÖKE, 1980 yılında İzmir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimi Manisa’nın Turgutlu ilçesinde tamamladıktan sonra 1998 yılında girdiği Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 2002 yılında mezun oldu. 2003 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Kentleşme ve Çevre Sorunları alanında yüksek lisans eğitimine başladı.

2004 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak, 2005 yılında 92. Dönem Çanakkale Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

Kütahya’nın Aslanapa ve Altıntaş ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. 2006-2007 yılları arasında İngiltere’deki Southampton Üniversitesi’de “Citizenship and Democracy”(Vatandaşlık ve Demokrasi) alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yurtdışı dönüşü İçişleri Bakanlığı’nca düzenlenen Kaymakamlık Kursu’nu Üstün Başarılı derece ile tamamladı. Yapılan kura töreni sonucu 2008 yılında asil kaymakam olarak ilk görev yeri olan Trabzon’un Hayrat İlçesi’nde göreve başladı. Hayrat Kaymakamlığı’ndaki görevini tamamladıktan sonra Tunceli ilinin Pülümür ilçesine atandı.

29/08/2012 kaymakamlar kararnamesi ile Elazığ Baskil Kaymakamlık görevine atanan Mustafa Ünver Böke , 28 Haziran 2015 tarih ve 29400 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar kararnamesi ile Kilis Vali Yardımcılığına atandı. Kaymakamımız BÖKE, çok iyi seviyede İngilizce bilmekte olup; Gülşah Böke ile evli ve bir çocuk babasıdır.

NNCMEDYA olarak, ilçemizde yeni göreve başlayan Kaymakamımız Mustafa Ünver BÖKE’ye hoş geldiniz der, görevinde üstün başarılar temenni ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ