HASTANEDE GERÇEĞİ ARATMAYAN YANGIN TATBİKATI

Okunma: 1536
Bucak 20 Ekim 2016 11:33
Videoyu Aç HASTANEDE GERÇEĞİ ARATMAYAN YANGIN TATBİKATI
A
a

Bucak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından Bucak Devlet Hastanesi çalışanlarına yönelik olası bir yangın durumuna karşı bilinçlendirmek amacıyla yangın ve kurtarma tatbikatı yapıldı.

     Tatbikat sırasında; yangına ilk müdahale, hasta ve çalışanları tahliye gibi senaryolar uygulandı.. Bina dışında bulunan alanda hazırlanan bölgede Bucak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince temsili yangın söndürme gerçekleştirildi. Yangın anında nasıl hareket edileceği uygulamalı bir şekilde gösterilirken, söndürme, kurtarma, koruma ve ilkyardım konularında bilgi verildi. Ayrıca yangın tüpleri ve tüplerin nasıl kullanılacağı uygulamalı olarak anlatılırken, alevlere nasıl müdahale edileceği ve hangi yönde müdahale edileceği gösterildi.
  
   Tatbikat ile ilgili bilgi veren Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, bu tür tatbikatlarla kişilerin kendi içlerindeki korkuyu yendiklerini belirterek, yangın ve olası yaralanma durumlarında personellerin nasıl davranacaklarını öğrendiklerini söyledi. Başkan Mutlu, Bucak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz , kamu kurum ve kuruluşların talebi doğrultusunda tatbikatlar yapmaya hazır olduklarını söyledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 139 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 91 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 101 Oy (%31)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat