Hayvancılıkta Burdur'a Büyük Müjde

Okunma: 5407
Burdur 4 Ekim 2016 17:29
Videoyu Aç Hayvancılıkta Burdur'a Büyük Müjde
A
a

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'i makamında ziyarette bulundu.

Burdur'un hayvancılık faaliyetleri konusunda bilgi alışverişinde bulunan Özçelik, Burdur'da bulunan birlikte ve kooperatiflerin Ankara'ya gelerek Bakanlık'ta görüşme yapmak istediklerini iletti. Bakan Çelik de toplantı isteğini olumlu bularak önümüzdeki haftalarda Burdur'dan gelecek heyet ile görüşeceklerini ifade etti.
Bakan Çelik, Burdur ilinin teşvik kapsamında "DÜVE ÜRETİM MERKEZİ" olarak ilan edildiğini söyledi. Burdur'un hayvancılıkta öncü bir il olduğunun altını çizen Bakan Çelik, teşvikle beraber büyük baş hayvancılık alanında yetiştiricilerin bu teşvikten ziyadesi ile yararlanacağını belirtti.
Milletvekili Özçelik'in yıllardır gündeme getirdiği ve Bakanlık ile sürekli istişarede bulunduğu BURDUR'un Hayvancılıkta "HASTALIKTAN ÂRİ İL" olma konusunda müjdeyi de paylaşan Bakan Çelik, "Bu şekilde Burdur hayvancılıkta daha da ilerleyecektir. Bu proje kapsamında hayvan hastalıkları konusunda gerekli tüm yardımı Bakanlık olarak yapacağız. Burdurlu üretici ve yetiştiricilerimize hayırlı olsun" diye konuştu. Milletvekili Özçelik, Bakan Çelik'e ilgi ve alakalarından dolayı teşekkürlerini sunarak, görüşme sona erdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 468 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 237 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 255 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat