İl Koordinasyon Kurulu Vali Yılmaz Başkanlığında Toplandı

Okunma: 1914
Burdur 14 Ekim 2016 14:30
Videoyu Aç İl Koordinasyon Kurulu Vali Yılmaz Başkanlığında Toplandı
A
a

İl Koordinasyon Kurulunun 2016 yılı 4. Dönem Toplantısı, Vali Şerif Yılmaz Başkanlığında gerçekleşti.

    İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Vali Yardımcısı İsmail Kaya, Kaymakamlar, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Bölge ve İl Müdürleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yılmaz konuşmasının başında, 2016 yılının 4. dönem toplantısında alacağımız kararların İlimize, Bölgemize ve Milletimize hayırlar getirmesini diliyorum dedi.
  Vali Yılmaz konuşmasının devamımda Burdur'da yürütülen yatırımları kısaca açıkladı. Göreve başladığı tarihten itibaren ikinci koordinasyon toplantısını gerçekleştirdiğini aktaran Vali Yılmaz, toplantıda Burdur'da yapılan yatırımlarla ilgili çalışmaların hem değerlendirilmesi, hem de varsa mevcut sorunları tespit ederek, bunun çözüm yolunda yapılması gereken çalışmalara karar vererek, sizlerle beraber ilimizde yaşayan vatandaşlarımıza eniyi şekilde hizmet etmeye gayret edeceğiz dedi. Bu anlamda hem merkezi hükümet tarafından, hemde yerel yönetimler tarafından ilimizde yapılan çalışmalarla ilgili kurumlar bazında arkadaşlarımız değerlendirmeler yapacaklar.

   Ben genel itibariyle bir kaç hususu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu yılki yatırım programında olan 388 adet projeden 118 proje tamamlanmış, 270 projemiz halen devam etmektedir. 2016 yatırım programında bulunan bu projelerin toplam bedeli 2 milyar 48 milyon 104 bin TL'dir. Önceki yıllarda yapılan harcama 468 milyon, 2016 yılındaki harcama 369 milyon TL'dir. Bu ödenekten 240 milyon TL bir harcama gerçekleşmiş olup, nakdi gerçekleşme oranı ise yüzde 65'dir. Yerel yönetimlerimiz tarafından yürütülen proje sayımız 101 adet olup, toplam bedeli 105 milyon TL'dir. 2016 yılıda 111 milyon TL ayrılan ödenek var.
  
2016 yılında harcanan ödenek miktarı 65 milyon TL'dir. Yani 240 Milyon TL Merkezi hükümet tarafından yapılan yatırım var.

  65 milyon TL'de yerel yönetimlerimiz tarafından yatırım var. Bugüne kadar yapılan çalışmalardan dolayıda bütün emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. Toplantıda Yatırımcı Bölge Müdürleri ve Kurum Müdürleri Burdur'da 2016 yılı içerisinde tamamlanan yatırımlar ve devam eden yatırımlarla ilgili genel olarak sunumlarını yaptılar.
 
  Sunumlar sırasında Vali Yılmaz ilimizde göreve başladığı günden itibaren tespit ettiği bazı hususlar ve vatandaşlar tarafından kendisine iletilen taleplerle ilgili Bölge Müdürleri ve Kurum Müdürlerinden bilgi alarak talimatlarını aktardı. Sunumların sonunda Koordinasyon Kurulu üyelerinin talep ve sorularınında ilgili Bölge ve İl Müdürleri tarafından cevaplanması sonrası toplantı sona erdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 148 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 97 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 110 Oy (%31)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat