İlk namaz, ilk dua öğrencilerle

Okunma: 1415
Burdur 22 Ekim 2016 08:55
Videoyu Aç İlk namaz, ilk dua öğrencilerle
A
a

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklal Yerleşkesinde büyük bir kısmı tamamlanan Mehmet Akif Ersoy Camisinde, Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un katılımıyla ilk namaz kılındı.

  Bugün itibariyle ilk namazın eda edildiliği Mehmet Akif Ersoy Camisinde Cuma Namazı öncesi bir program düzenlendi. Düzenlenen programda konuşan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, “Cuma namazını birlikte kılma şerefine ulaşacağız. Hayırlı uğurlu olsun. Güzel bir kampüs camisi oldu. İnşallah bunun içerisinde namazlarımızı kılıp, vakitlerimizi geçirir, burada sohbetlerimizi yaparız. İlahiyat Fakültesi’nin yeni binasının temel atma törenine geldiğimizde camide de baya işler vardı. Çok şükür onların büyük çoğunluğu bitirildi. Üniversitemiz fakülte binası da bitmek üzere ümit ediyorum ki onunda açılışını yaparız. Hayırlı uğurlu olsun. Ben bunun Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne gençlere, hocalara burada halkımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Rahmetli Mehmet Akif Ersoy’un ismine yakışan bir üniversite kampüsünde onun ismine yakışan güzel bir camiye sahip olmakta her halde çok önemlidir ve değerlidir. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu caminin kıymetini bilin, bu kampüsün kıymetini bilin, inşallah bu kampüs önümüzdeki yıllarda çok daha genişleyecek. Çok güzel, ilim, İrfan ve hikmet yuvası olarak burada siz değerli öğrencilerimize hizmet vermeye devam edecek. Sonraki nesillerin Türkiye’nin geleceğinde söz sahibi olarak yetişmesinde büyük katkısı olacak. Bu caminin de fiziki ve manevi anlamda da ruhunu oluşturan bir yapıt olarak burada durması her halde sizlere de ayrı bir sevinç, ayrı bir coşku verecektir diye ümit ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun, Allah ibadetlerinizi kabul etsin, Allah bu camiiyi uzun asırlar burada bulunan öğrencilere hizmet etmeyi nasip etsin” diye konuştu.
  
   Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un konuşmasının ardından Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Camisinin yapımında katkısı olanlara Başbakan Yardımcısı tarafından plaket verildi. İl Müftüsü Hıdır Bayrak tarafından okunan dua sonrası, ilk namazı kılmak için Mehmet Akif Ersoy Camisine gelen protokol, vatandaşlar ve öğrenciler ile birlikte Cuma namazı eda edildi. Cuma Namazı sonrası Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Vali Yılmaz, Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Cengiz Yavilioğlu, Milletvekili Bayram Özçelik ve Rektör Korkmaz, Cami Avlusunda MAKÜ tarafından hazırlanan aşureyi vatandaşlara dağıttı. Üniversiteden ayrılmadan önce İstiklal Yerleşkesi Kampüs girişinde bulunun Üniversite Taksi durağına uğrayan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş bir süre taksi esnafıyla sohbet etti. Başbakan Yardımcısı daha sonra Isparta ilinde düzenlenen programa gitmek üzere üniversiteden ayrıldı.
Kaynak : Bomba 15
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 139 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 91 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 101 Oy (%31)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat