İşte Burdur'da Kapatılan Dernekler

Okunma: 4760
Burdur 14 Kasım 2016 12:56
Videoyu Aç İşte Burdur'da Kapatılan Dernekler
A
a

İçişleri Bakanlığı, FETÖ, PKK/KCK, DHKP-C ve DEAŞ bağlantılı 370 derneğin faaliyetinin durdurulduğunu bildirdi. Çalışmaları durdurulan 370 dernek ve vakfın 6'sı Burdur'da faaliyet gösteriyordu.


Sultan Süleyman Kültür ve Eğitim Vakfı'yla birlikte Burdur Çalışanları Yardımlaşma Derneği, Bucak Sanayici ve İşadamları Derneği, Burdur Tüccar ve İşadamları Derneği, Dirmil Eğitim Gönüllüleri Derneği ile Aksiyon Eğitim Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği olmak üzere 1 vakıf 5 dernek kapatıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, OHAL Kanunu 11. Maddesi kapsamında genel güvenlik, asayiş ve kamu düzenini korumak amacıyla 39 ilde milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen; FETÖ bağlantılı 153, PKK/KCK bağlantılı 190, DHKP-C bağlantılı 19 ve DEAŞ bağlantılı 8, olmak üzere toplamda 370 derneğin faaliyetinin valiliklerle durdurulduğu kaydedildi. Açıklamada, inceleme, değerlendirme çalışmalarının devam ettiği terör örgütleri ile irtibatlı tüm yapı, grup, oluşum, kurum ve kuruluşlarla mücadelenin hız kesmeden kararlılıkla devam edeceği belirtildi.

Burdur'dan Sultan Süleyman Kültür ve Eğitim Vakfı'yla birlikte Burdur Çalışanları Yardımlaşma Derneği, Bucak Sanayici ve İşadamları Derneği, Burdur Tüccar ve İşadamları Derneği, Dirmil Eğitim Gönüllüleri Derneği ile Aksiyon Eğitim Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği olmak üzere 1 vakıf 5 dernek kapatıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 463 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 236 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 250 Oy (%26)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat