Karbeyaz’dan Engellilere Özel Gece!

Karbeyaz’dan Engellilere Özel Gece!

Bucak’ta faaliyet gösteren Özel Karbeyaz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından düzenlenen Engelliler Günü etkinliği dün gece Bucak Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Geceye İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin, eşi Sıla Sezgin ile birlikte katılırken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan,Bucak Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Recep Gümüş, davetliler ve engelli aileler katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını Kurum Müdürü Kenan Akman yaptı. Akman, asıl engelin engelsizler tarafından engellilere yaşatıldığını ifade ederek, “Onların engelsiz insanlardan farkı yok. Onlara ne acıyarak bakınız ne de eksikliği varmış gibi. Asıl engeli çıkartanlr engelsiz vatandaşlar” diye konuştu.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin de yaptığı konuşmada engelliler adına Bucak ilçesinde düzenlemeklerde bulunacaklarının sözünü verdi.

Programda özel eğitim gören öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler sunuldu. Büyük alkış alan gösteriler sonucunda protokol heyeti öğrencileri tek tek kutladı. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlik hatıra fotoğrafının çektirilmesi ile sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ