KİBYRA Çevre Düzenlemesi ve Burdur'a Yeni Müze İçin Ödeneklerle Başlandı

Okunma: 1888
Burdur 12 Ekim 2016 16:38
Videoyu Aç KİBYRA Çevre Düzenlemesi ve Burdur'a Yeni Müze İçin Ödeneklerle Başlandı
A
a

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yazılı bir açıklama yaparak Kültür Varlıkları Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından Burdur iline ödeneklerin gönderildiği müjdesini verdi.

   Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yaptığı açıklamada, "Daha önce kamuoyu ile paylaştığımız Gölhisar ilçemizdeki KİBYRA Antik Kenti Ören Yeri için çevre düzenleme çalışmalarında kullanılmak ve ihaleye yapılması konusunda ilk ödenek olan 150.000 TL Kültür Varlıkları Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından ilimize gönderilmiştir.

   Desteklerinden Dolayı Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş'a ve Prof Dr Sevgi Kurtulmuş'a şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı. Özçelik, Burdur iline yeni MÜZE PROJE SİNİN hayata geçirilmesi için de ödenek geldiğini hatırlatarak , "Kültür Varlıkları Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından ilimize yeni müze projesi kapsamında 110.000 TL miktarında ödenekte onaylanmıştır. Bakanımız Nabi Avcı'ya, Genel Müdürümüz Yalçın Kurt'a ve Daire Başkanımız Yakup Harmanda'ya çok teşekkür ediyor, hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum" dedi.
1000
icon
Ahmet KORKMAZ 12 Ekim 2016 20:29

Sayın vekilim, Tefenni Askerlik Şubesinin restasyonu yapılarak Tefenni'ye kazandırılması için bir sözünüz vardı.. Kaymakamlık burayı Müftülüğe devretmiş. Tefenni'nin tek tarihi binası.. Çok güzel etnoğrafya müzesi olur kanaatindeyim. Teşekkürler

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 287 Oy (%44)

  • Daha İyi Olabilir : 178 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 189 Oy (%29)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat