Kurtulmuş: Darbe Tehdidini Geride Bıraktık

Okunma: 1646
Burdur 21 Ekim 2016 15:32
Videoyu Aç Kurtulmuş: Darbe Tehdidini Geride Bıraktık
A
a

Türkiye'nin darbe tehdidini geride bıraktığını belirten Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Hem yaraları hızla sarıp 15 Temmuz'u tedavi ediyoruz hem de Türkiye'nin güçlü bir şekilde yoluna devam etmesini sağlıyoruz" dedi.

   Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Akademik Yıl Açılış törenine katılmak için Burdur'a geldi. İlk olarak Burdur Valiliğini ziyaret eden Kurtulmuş'u, Vali Şerif Yılmaz, Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Belediye Başkanı CHP'li Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan ile diğer ilgililer karşıladı.

   Vali Şerif, Yılmaz Numan Kurtulmuş'u "Teke Yöresinin kültür başkenti Burdur'a, kendi evinize hoş geldiniz" sözleriyle karşıladı. Numan Kurtulmuş da kendisini evine, memleketine gelmiş gibi hissettiğini, Burdur'un birçok yerini bildiğini söyledi. Vali Yılmaz'dan kent hakkında bilgiler alan Kurtulmuş, 15 Temmuz'daki darbe sürecine değindi. 15 Temmuz'da Türkiye'nin büyük bir sarsında yaşadığını aktaran Kurtulmuş, şöyle konuştu:
    "Burdur'da bundan nasibini aldı, bütün illerimiz bundan nasibini aldı. Şimdi bu sarsıntıları geçirmiş bir ülke olarak 15 Temmuz'un hain planları içerisinde yer alanları tasfiye etmek, devletten arındırma sürecini titizlikle sürdüreceğiz ama diğer taraftan da günlük hayatımız normale döndü. Daha da normalleşecek. Türkiye'nin hedefleri var. Ayağına çelme takmak isteyenler hep oldu tarih boyunca. 15 Temmuz'u geride bıraktık. Şimdi bu hedeflerimize kilitlenmiş olarak yolumuza devam ediyoruz. Ekonomik, siyasal hedeflerimiz var. Bütün bu badirelere rağmen bu yıl da yüzde 3'ün üzerinde belki de yüzde 4'e yakın bir büyüme kaydedeceğini görmek sevindiricidir."

'EKONOMİ HER TÜRLÜ DARBEYE RAĞMEN AYAKTA'
   Kurtulmuş, Türkiye ekonomisinin her türlü darbeye rağmen ayakta durduğunu, daha da güçleneceğini söyledi. Türkiye'nin darbe tehdidini geride bıraktığını vurgulayan Numan Kurtulmuş, "Bunu yapanlardan hesap sormak devletin vazifesidir. 15 Temmuz şehitlerinin üzerimize yüklediği ilave sorumluluklar vardır. Ne iş yapıyorsak en iyi şekilde yapmaya gayret edeceğiz ki, 15 Temmuz'da olduğu gibi Türkiye'nin önünü kesmeye çalışanlara cevap verecek muktedir bir Türkiye'yi oluşturalım. Hem yaraları hızla sarıp 15 Temmuz'u tedavi ediyoruz hem de Türkiye'nin güçlü bir şekilde yoluna devam etmesini sağlıyoruz" dedi.Vali Yılmaz, ziyaretin ardından Kurtulmuş'a yöresel çalgı olan 3 telli cura hediye etti.

   Kurtulmuş, daha sonra Burdur Belediyesi ve Ak Parti İl Başkanlığını da ziyaret etti.
Kaynak : haberler.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 146 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 96 Oy (%28)

  • Beğenmedim : 105 Oy (%30)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat