MAKÜ, 5 Üniversiteden Biri Olacak!

Okunma: 3132
Burdur 18 Ekim 2016 12:59
Videoyu Aç MAKÜ, 5 Üniversiteden Biri Olacak!
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 2016-2017 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuştu.

Erdoğan, "2006'da kurulan 40 üniversitemiz arasından seçilen 5 yükseköğretim kurumumuz bölgesel kalkınma için ihtiyaç duyulan alanlarda özel olarak teşvik edilecek ve desteklenecek. Burada 5 üniversitemizi ve desteklenecekleri alanları açıklıyorum. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi hayvancılık alanında, Düzce Üniversitesi sağlık ve çevre alanında, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi tarım ve jeotermal alanında, Bingöl Üniversitesi tarım havza bazlı kalkınma alanında, Uşak Üniversitesi tekstil, dericilik, seramik alanında Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması Projesi'nin pilot yükseköğretim kurumları olarak belirlenmiştir." ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili olarak Milletvekili Özçelik, "Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), 100'e yakın kriter içerisinde üniversiteler arasında BÖLGESEL KALKINMADA LOKOMOTİF ÜNİVERSİTE SEÇİLDİ. Büyük çaba ve emekleri için Rektörümüz Prof. Dr. Adem Korkmaz'a, Ekibine ve Öğretim Üyelerimize teşekkür ederim.İlimize hayırlı olsun" dedi.

Milletvekili Reşat Petek ise "Cumhurbaşkanımız; "Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi "hayvancılık" alanında pilot üniversite seçilmiştir, Kalkınma Bakanlığı özel olarak hayvancılık alanında destekleyecektir " dedi. Burdurumuz ve Üniversitemiz için özel bir destek programı uygulanacaktır. Hayırlı Olsun" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 468 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 237 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 255 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat