MAKÜ öğrencileri ‘Burdur Gölü’ için kolları sıvadı

Okunma: 15964
Burdur 28 Kasım 2016 21:03
Videoyu Aç MAKÜ öğrencileri ‘Burdur Gölü’ için kolları sıvadı
A
a

MAKÜ Sağlık Yönetimi 2.sınıf öğrencileri ‘girişimcilik’ dersleri için hazırladıkları projeyi Burdurlulardan maddi ve manevi destek isteyerek hayata geçirmek istiyorlar…

MAKÜ Sağlık Yönetimi 2. sınıf öğrencilerinden oluşan 7 kişilik proje ekibi öncelikle proje ödevi olarak başladıkları Burdur Gölü’nü canlandırma projelerinin sadece ödev olarak kalmasını istemeyerek Burdur halkından maddi ve manevi destek gelirse hayata geçirebileceklerini söylediler.

Projeyi hazırlayan öğrencilerden Fatma Kumaş; “Van ilinden üniversiteyi kazanarak Burdur’a geldim. Bizim gölümüz şu an Türkiye’nin en büyük gölü. Ama Burdur Gölü de bizim gölümüz kadar güzel ve değerli bir göl. Bize girişimcilik dersimizde verilen proje ödevi olarak hazırladığımız ‘Burdur Gölünü Canlandırma’ projesini hayata geçirmek istiyoruz. Burdur’da her kesimle anket yaptık. Birçok insan Burdur’da AVM yok derken birçoğu da Burdur Gölüne dikkat çekti. Biz de projemizi Burdur Gölüne odaklanarak hazırladık. Projeyi hazırlarken Burdur Gölünde yaşayan kuş türlerini, canlıları düşünerek zarar vermeyecek şekilde hazırladık. Projemizi hayata geçirebilirsek Burdur Gölüne bir iskele ve buna bağlantılı olarak kafe-restoranı olan bir tekne düşünüyoruz.

İmkânsız olmadığını, destek bulunursa, ciddi sıkı bir çalışmayla 3 ay içerisinde bu projeyi hayata geçirebileceğimizi anladık ve çalışmalarımıza başladık. Biz sadece maddi destek istemiyoruz. Gölün temizlenmesi, bakımı ve etrafını yeşillendirmek güzelleştirmek için insan gücüne yani manevi desteğe de ihtiyacımız var. Bizler hep başka şehirlerden gelen öğrencileriz. Zaman zaman ailelerimiz bizleri ziyarete geliyorlar. Onları gezdirmek ve zaman geçirmek için götürebileceğimiz güzel bir yer olsun istiyoruz. Burdur Gölü, Burdur için büyük bir nimet. Bizler bir gün buradan mezun olup gideceğiz, ama hayata geçirdiğimiz proje ile tüm Burdur halkı, bizden sonra gelecek öğrenci arkadaşlarımız faydalanacak. Bizim şu an tek ihtiyacımız olan bize destek. MAKÜ Rektörümüz Prof. Dr. Adem Korkmaz hocamız başta olmak üzere tüm hocalarımızdan, kamu kurum ve kuruluşlarından, sivil toplum örgütlerinden ve Burdur halkından destek bekliyoruz. Şunu bilsinlerki; biz projeyi hazırlarken insan ve göl’de yaşayan canlılar açısından en küçük ayrıntısına kadar değerlendirdik. Doğal hayata zarar vermeden yapılacak bir çalışma. Başarabilirsek hem biz hem de Burdur halkı bundan çok memnun kalacak” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 463 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 236 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 250 Oy (%26)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat