MAKÜ Öğrencileri Organ Bağışına Teşvik Edildi

Okunma: 1088
Burdur 9 Kasım 2016 17:03
Videoyu Aç MAKÜ Öğrencileri Organ Bağışına Teşvik Edildi
A
a

Burdur Devlet Hastanesi Organ Bağışı Koordinatörlüğü tarafından açılan Organ Bağışı standında MAKÜ öğrencileri, organ bağışına teşvik edildi.

  Sağlık Bakanlığı tarafından 3-9 Kasım tarihlerinin Organ ve Doku Bağışı Haftası olarak kutlanması dolayısıyla Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Avşar Han’da Organ Bağışı standı açıldı. 
Organ Bağışı Burdur Koordinatörü Aysel Karaçam ve Sağlık İl Müdürlüğü Organ Bağışı Birim Sorumlusu Azime Arısoy, öğrencilere organ bağışı konusunda bilgiler verdi. Organ bağışı konusunda bilgilendirici broşürlerin de dağıtıldığı stant çalışmasına öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Öğrencilerin organ bağışı hakkında merak ettikleri tüm sorular, Organ Bağışı Burdur Koordinatörü Aysel Karaçam ve Sağlık İl Müdürlüğü Organ Bağışı Birim Sorumlusu Azime Arısoy tarafından yanıtlandı. Organ bağışına teşvik edilen bazı öğrenciler organ bağışı kartı edinmek için başvuruda bulundu. Organ Bağışı Haftası kapsamında hafta boyunca bilinçlendirme çalışması yapacaklarını dile getiren Organ Bağışı Koordinatörü Aysel Karaçam, “3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası dolayısıyla hem burada bilgilendirme yapıyoruz, hem aile hekimlerimiz, sağlık kurumlarımız, hastanelerimiz, bu konuda çok ciddi bir şekilde bilgilendirme yapıyorlar, yine bağış yapmak isteyen kişiler hem buradaki standımızda müracaat ederek hem de hastanelerimize, aile hekimlerinde müracaat ederek bağış kartı alabiliyorlar” şeklinde konuştu.
Kaynak : cagdas burdur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 468 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 237 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 255 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat