MAKÜ Öğrencilerinden Örnek Davranış

Okunma: 1658
Burdur 23 Kasım 2016 16:09
Videoyu Aç MAKÜ Öğrencilerinden Örnek Davranış
A
a

Üniversitemiz eğitim alanında göstermiş olduğu başarılar kadar yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri ile de çevremizin korunması ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak amacıyla önemli adımlar atmaya devam ediyor.

 Bu kapsamda 21.11.16 tarihinde Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi, Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü 1. Sınıf Öğrencileri ve Öğretim Elemanı Yrd. Doç. Dr. Gül ERGÜN, Sosyal Sorumluluk Dersi kapsamında, Akademik Danışmanlığını Prof.Dr. Özcan ÖZGEL’in yapmış olduğu, başkanlığını Veteriner Fakültesi Öğrencisi Ali Rıza ALAGÖZ’ÜN yaptığı MAKÜ Türk Kızılay Topluluğu ile birlikte Yeşilova İlçesi, Dereköy Köyü İlkokuluna yardım etkinliği gerçekleştirdi.

  38 kişilik bir katılımla gerçekleşen etkinlikte Sosyal Sorumluluk dersi alan öğrenciler ve MAKÜ Türk Kızılay’ı Topluluğu öğrencileri; Okulun öğrencileri için getirdikleri giysi(kazak, ceket, pantolon, elbise vb) ve kırtasiye malzemelerini Okul Müdürü Doğan İZ’e takdim ettiler.  Ardından Köy halkının ve Okul çalışanlarının gözleme, kek  ve çay ikramları eşliğinde öğrencilerle yemek yediler. Daha sonra sınıfları dolaşarak öğrencilerle tanıştılar. Öğrencilere Üniversiteyi, bölümlerini tanıtıcı konuşmalar yaptılar.

  Böyle bir etkinlikte yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Genç Üniversiteliler amaçlarının çevresinde ihtiyaçları olan insanlara özellikle öğrencilere duyarlı davranmak ve bu konuya herkesin dikkatini çekmek olduğunu belirttiler. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 138 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 91 Oy (%28)

  • Beğenmedim : 101 Oy (%31)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat