Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Burdur 29°C
Açık

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bünyesinde Anakolu açılıyor

12.09.2019
A+
A-
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bünyesinde Anakolu açılıyor

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bünyesinde Anakolu açılıyor. MAKÜ Rektörü Prof. Dr.Adem Korkmaz ‘ın talimatı ile hayata geçen proje özellikle MAKÜ’de çalışan annelerde büyük sevinçle karşılandı.  Anaokulu MAKÜ personeli ve Burdurlu’lara hizmet verecek.

İŞTE ANAOKULU DETAYLAR

 

ANAOKULU İLE İLGİLİ HUSUSLAR

 

KİMLER ÖN KAYIT YAPTIRABİLİR? 1.Tuvalet eğitimini tamamlamış ve ilkokula kayıt yaşına gelmemiş olan (36-72 ay arası) MAKÜ personeli çocukları

 

2. Tuvalet eğitimini tamamlamış ve ilkokula kayıt yaşına gelmemiş olan (36-72 ay arası) diğer çocuklar

 

KESİN KAYITLAR NEYE GÖRE YAPILACAKTIR? Ön kayıt yaptırmış olan MAKÜ personeli çocukları öncelikli olarak kayıt edilecektir. Kontenjanın dolmaması halinde ön kayıt yaptırmamış olan MAKÜ personel çocukları ile diğer çocuklar kayıt edilecektir.
KONTENJAN SINIRLAMASI VAR MIDIR? MAKÜ Anaokulunda kontenjan sınırlıdır. Öncelikle ön kayıt yapmış olan personel çocukları kayıt edilecektir.
OKULDA EĞİTİM NE ZAMAN BAŞLANACAKTIR? Okulun 26 Eylül 2019 Pazartesi eğitime başlaması planlanmaktadır.
OKUL TAM GÜN MÜ YARIM GÜN MÜ OLACAK? MEB mevzuatına göre yarım gün eğitim verilecek olup (13.30 a kadar) talep eden veliler için tam gün sınıfları oluşturulacaktır. Tam gün için kulüp saati uygulaması yapılacaktır.
MAKÜ ANAOKULUNUN HANGİ ÖZELLİKLERİ ÖN PLANDA OLACAK? Mevcut MEB programları dahilinde yaratıcı, yenilikçi ve doğa dostu uygulamalarla çocukların çok yönlü gelişmesi desteklenecek, bağımsızlık kazanma, özgüvenli ve sosyal olma yönünden eğitim programları çeşitli çalışmalarla zenginleştirilecektir. Eğitim uygulamalarının tamamı çocuğun doğasına ve özelliklerine uygun olarak düzenlenecek olup merak ve öğrenme isteği desteklenerek ileriki yaşamına temel olacak beceriler edinmeleri sağlanacaktır. Ayrıca eğitim fakültemizin başta okul öncesi eğitimi anabilim dalı olmak üzere çeşitli anabilimdallarından oluşan bilim ve sanat danışma komisyonları da çocukların çok yönlü olarak yetişmesine rehberlik edeceklerdir. Üniversitenin sanatsal, kültürel ve sportif olanakları MAKÜ anaokulu öğrencilerinin kullanımına (mevcut programları aksatmayacak şekilde) açık olacaktır.
AYRINTILI BİLGİ İÇİN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Üniversitemiz Web sitesinde yer alan iletişim numaralarından Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim dalı öğretim elemanları ile irtibata geçilebilir.

 

Prof.Dr. Perihan ÜNÜVAR (0248 213 4115)

Doç.Dr. Fatma ÇALIŞANDEMİR (0 248 213 4042)

Dr.Öğr.Üyesi Aylin SOP (0248 213 41 36)

Dr.Öğr.Üyesi Gül DALĞAR (0 248 213 4082

Dr.Öğr.Üyesi Hacer TEKERCİ (0 248 213 4080)

Arş.Gör. Elif Süreyya KANYILMAZ (0 248 213 4179)

 

ÖĞRENCİ BİLGİLERİ İÇİN

İLETİŞİM ADRESİ

gs@mehmetakif.edu.tr

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.