Merkezi Ezan Sistemi Sona Erdi

Okunma: 5153
Burdur 5 Ekim 2016 17:20
Videoyu Aç Merkezi Ezan Sistemi Sona Erdi
A
a

Burdur Valiliği, kent merkezi ve ilçelerde ''merkezi ezan sistemi'' uygulamasına son verildiği bildirildi.

Burdur Valiliği'nde yapılan toplantı sonucunda merkezi vaaz ve ezan sisteminden, yerinde vaaz ve ezan uygulamasına geçileceğini öğrenildi. Alınan karar gereği camilerde görevli bulunan imam ve müezzinlerin ezan ve selaları artık kendi camilerinde okuyacağı, merkezi sistemden ezan ve selanın okunmayacağı bildirildi.

Vatandaşlara bu konuda uyarıda bulunan yetkililer, camilerde merkezi ezan sisteminin kalkmasıyla birlikte gelecek nesillere ezan okuma kültürünün artacağını ve daha güzel ezan okuyan gençlerin yetişeceğini ifade ettiler.
1000
icon
mehmet yiğit 5 Ekim 2016 18:38

Ezan ve vaazın her camide verilmesine katılıyorum ama katılmadığım 1- köydeki imamın izinli olduğu günlerinde o köyde ezan okunmayacak 2- sela okunmamasına katılmıyorum nedeni bucak'da oturan vatantaşların çoğunluğu köylerden bucağa yerleşme ve akrabası var olması kısa zamanda sevenlerine cenazeye katılmasına sevap kazanmasına ve sevdiklerinin açılarını paylaşmış olması güzel bir örnekti 3-gelelim şimdi olacaklara cenazesi olanlar her caminin hocasını bulacaklar mesela bucak’da örnek 40 caminin artı köylerde yakını olanlar köydeki cami imamına ulaşıp selasını okutacaklar 4-bu benim düşünce katılan varsa baylaşın yorum yapın

0 3 Cevap Yaz
anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 287 Oy (%44)

  • Daha İyi Olabilir : 178 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 189 Oy (%29)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat