Kapat

MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERİMİZLE BULUŞUYOR

Anasayfa
Bucak MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERİMİZLE BULUŞUYOR
Reklam Reklam Reklam

MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERİMİZLE BULUŞUYOR

Akdeniz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında 10 aileyi ziyaret etti.Öğrenciler ve proje rehber öğretmenleri ile birlikte Fatih, Mehmet Akif ve Konak mahallesi muhtarları işbirliği ile gönüllü yaşlıları ve emziren anneleri ziyaret etti.

Meslek Lisesinde Okuyoruz, Evinize geliyoruz ve Lisemiz Meslek, Sağlığa Destek sloganı ile okulda gördükleri eğitimi pratik yaşama döndürdüler. Ziyaret edilen evlerde yaşlıların kan basıncı ve kan şekeri ölçümü yapıldı.

Okul Müdürü Arife YALÇIN ,”Öğrencilerimiz sahaya çıkarak birebir uygulama yaparak iletişim becerilerini geliştirdiler. Proje kapsamında ziyaret edilen bireylere kronik hastalıklarda ve ilaç kullanımında dikkat edilecek noktalar, yeterli ve dengeli beslenme; emziren annelere anne sütünün faydaları ve emzirmenin önemi, ek gıdaya geçiş hakkında bilgilendirme yapılıp, broşür verildi. Ziyaret edilen bireylere bize kapılarını açtıkları için teşekkür ederiz.” diye belirtti.

  1. sınıf öğrencisi İrfan AKIN ise bu projede yer almaktan mutlu olduğunu insanlara sağlık alanında yardımcı olmanın, bilgilendirmenin kutsal bir görev olduğunu söyledi.

 

Reklam Reklam Reklam