Milletvekili Göker'den "Atama" Tepkisi

Okunma: 856
Burdur 17 Ekim 2016 20:30
Videoyu Aç Milletvekili Göker'den "Atama" Tepkisi
A
a

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, sosyal medya hesabındaki paylaşımı nedeniyle tartışılan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram'ın asaleten göreve atanmasına tepki gösterdi. Göker, "Biz görevden alınacağını ya da yer değiştirme cezası verileceğini düşünürken asalet kadrosu geldi. Bunu mantıki yollardan izah edebilmek mümkün değil" dedi.

Facebook'taki kişisel hesabından 2 Haziran 2014 tarihinde başı örtülü bir kadın resmi üzerinde 'Bir kadın evinden süslenip çıkıp evine dönene kadar kaç erkeğin şehvetini tahrik etmişse o kadar erkekle zina yapmış gibidir (Hadis-i Şerif, Tirmizi/111)' yazılı paylaşımı CHP Milletvekili Mehmet Göker tarafından 21 Eylül'de gündeme getirilen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, tepki çekti. Paylaşımdaki sözlerin Hadis-i Şerif olmadığına dair Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan açıklama yapılırken, CHP'nin görevden alınması için imza kampanyası başlattığı müdür Bayram, bir süredir vekaleten yürüttüğü göreve 14 Ekim'de asaleten atandı. Atama kararı, Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlandı.

'İZAH EDEBİLMEK MÜMKÜN DEĞİL'

Atamaya ilişkin açıklama yapan CHP'li Mehmet Göker, "Bakan beyle yaptığımız birebir görüşmede kendisi hakkında soruşturma açılacağını ifade etmişti. Biz görevden alınacağını ya da yer değiştirme cezası verileceğini düşünürken, KHK ile asalet kadrosu geldi. Bunu mantıki yollardan izah edebilmek mümkün değil" dedi.

'AMİR OLMASI HİÇBİR ŞEYİ DEĞİŞTİRMEZ'

Beklediklerinin tersine bir gelişme yaşandığını kaydeden Göker, şöyle dedi: "Mücadeleye devam edeceğiz. Bu dosyayı kapanmış olarak görmüyoruz. Burdur küçük bir şehir. Burada insanların amir olması hiçbir şeyi değiştirmez. Burada insanların toplumsal ilişkiler içerisinde yaşayabileceği alanlar kısıtlı. Dolayısıyla mahalledeki komşunun, arkadaşının, meslektaşının, yanında çalışanın kızlarına, eşlerine hangi yüzle bakacak. Kendine bir sıfat edinmiş olabilir ama bu sıfatı toplum içerisinde kullanmasına izin vermeyeceğiz. Çünkü bu sıfatı hak etmeyen, insanları giyim kuşamından dolayı bölmeye çalışan bir milli eğitim müdürüdür. Bizim gibi düşünenlerle birlikte mücadelemize devam edeceğiz."

'SUÇ DUYURUSUNDA BULUNABİLİRİZ'

Mehmet Göker, hukukçularla yapacakları görüşmeler sonrası bir yol haritası belirleyeceklerini ve paylaşımlarının siyasi içerik taşıması iddiasıyla 657 sayılı Devlet Memurları Yasası'na aykırı hareket ettiğinden Mahmut Bayram hakkında suç duyurusunda bulunabileceklerini belirtti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 468 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 237 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 255 Oy (%27)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat