ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI İŞLETMECİLİK DERSİ

Okunma: 2006
Burdur 27 Ekim 2016 16:18
Videoyu Aç ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI İŞLETMECİLİK DERSİ
A
a

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bünyesinde kurulan Bucak İşletme Fakültesi bu yıl ilk kez 2016-2017 yılında eğitim-öğretim hayatına başladı. Birinci ve İkinci öğretim olarak eğitim veren İşletme Fakültesi, 160 öğrenciye eğitim veriyor.

Bucak İşletme Fakültesi öğrencileri Temel İşletme dersi kapsamında bugün saat 10.30’da Port-San Mermer Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Mehmet Cadıl ve Sahibi Olduğu Mercan Mermer’i ziyaret etti. Ziyarette Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bucak İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Nil Esra Dal, Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özlem Çetinkaya ve Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Osman Akın yer aldı.

Fabrikaya uygulamalı ders görmek için gelen öğrencilere bir süre kendi başarı ve azminden bahseden Port-San Mermer Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Mehmet Cadıl, fabrikanın çalışma şekli ve iş disiplinine verdiği öneme değindi. Cadıl, öğrencilere Mercan Mermer’in kuruluşu ve bugünlere nasıl geldiğini de anlattı.

Daha sonra İşadamı Mehmet Cadıl, öğrencilere mermer fabrikasını gezdirerek işleyiş hakkında bilgi verdi. İşadamı Mehmet Cadıl, ziyaretin ardından öğrencilerin sorularını cevaplayıp, çalışma hayatı ile ilgili tecrübelerini aktardı. Port-San Mermer Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Mehmet Cadıl, gelişen teknoloji ve bilginin gücüne de sık sık vurgu yaptı. Fakülte öğrencileri Mercan Mermer’e yaptıkları bu ziyaretle, işletmecilik konusunda bilgi ve tecrübe sahibi oldu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 139 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 91 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 101 Oy (%31)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat