Kapat

Okula 200 Bin TL Gelir Kazandırdılar

Anasayfa
Bucak Okula 200 Bin TL Gelir Kazandırdılar
Reklam

Burdur’un Bucak ilçesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri okulda yaptıkları işlerle okullarına yaklaşık 200 bin lira gelir sağlarken, kendi okul harçlıklarını da çıkardı.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılının başlamasının ardından Bucak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde döner sermaye kapsamında, ilçedeki ve ildeki mobilya.metal ve motorlu araç işleri yapılıyor. Okulda hem hem meslek sahibi olan öğrenciler, hem de okulları ile kendi aile bütçelerine de katkı sağlıyor. Okulda, kamelya, bank, öğrenci sıra ve masaları, kütüphane dolapları ile ofis takımları yapan öğrenciler, bu yıl içinde 200 bin TL’ye yakın gelir elde edilmesine katkıda bulundu.

Mobilya ve İç Mekan Tasarımı, Metal Teknolojileri ve Motorlu Araçlar Teknolojisi bölümlerinde, yapılan işlerin ilçe ekonomisine ve okul ekonomisine katkı sunduğunu belirten Okul Müdürü Ayşe Ünal, Sıfır Atık Festivali kapsamında atıklardan yaptıkları ürünleri sergilediklerini belirterek , “İlçemizin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda okulumuzu ve kendimizi revize ederek, gerekli ekipmanları sağlayıp bu hizmetlere başladık. Şuan mobilya ve iç mekan tasarım bölümümüzde kamelyalar, banklar, öğrenci sıra ve masaları, kütüphane dolapları üretiyoruz” dedi.

Sıfır Atık Festivali’nde geri dönüşüm kutuları, ahşap kedi evleri, banklar ve diğer ürünleri yaptıklarını ifade eden Okul Müdürü Ayşe Ünal, “Bucak Belediyesi Sıfır Atık Projesi kapsamında faaliyetlerimize başladık. Ahşapla ilgili olan kısmı mobilya bölümü yaptı. Bankların metal kısımları, banklar, geri dönüşüm çöp kutuları, bunları metal işleri alanı öğrencileri yaptı. Bu ve buna benzer malzemelerin hepsini atölyemizde üretiyoruz. Bunun yanında şu an Bilge projesi kapsamında Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğünün siparişi vardı. 10 tane bilge kitaplıkları yaptık. Teslim ediyoruz. Yine İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ana sınıfı mobilyalarını biz yaptık. 130 kişilik öğrenci dolabı yaptık. Bu şekilde eğitim öğretim faaliyetleri devam ediyor” diye konuştu.
ÖZEL HABER: HÜSEYİN ÇUBUK

Reklam