Özçelik Başbakan'a Burdur'u anlattı

Okunma: 1504
Burdur 8 Ekim 2016 17:10
Videoyu Aç Özçelik Başbakan'a Burdur'u anlattı
A
a

Ak Parti Genel Merkezi'nde dün yapılan toplantıda Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında 37 Milletvekilinin katılımıyla toplantı gerçekleştirildi. Ülke çapında yapılan hizmetlerin değerlendirildiği toplantıda söz alan milletvekilleri, kendi seçim bölgeleri ile ilgili yapılması gereken çalışmaları açıkladı.Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik de Burdur ile ilgili konuları Başbakan Yıldırım'a arz etti.

Milletvekili Özçelik, toplantı sonunda yaptığı açıklamada , "Başbakanımıza yaptığım konuşmada engelli maaşı kesilen engellilerin Aile Gelir Testinin yeniden engelli lehine değerlendirilmesini talebinde bulunduk. Burdur ilimizle ilgili olarak da yaptığım konuşmada Eskişehir-Antalya arası hızlı tren çalışmalarının hızlandırılmasını,

  DDY Genel Müdürleri ile yaptığımız toplantılar hakkında bilgilendirmede bulundum.Ayrıca Şeker Fabrikasının özelleşmesi kapsamında Burdur Panko Birliğin fabrikayı satın alabilecek güçte olduğunu belirtterek bu konuda Başbakanımızın olurlarının talep ettim"dedi.

  Milletvekili Özçelik Burdur Gölü'ne hayat suyu verilmesi için Afyonkarahisar-Dinar-Eldere Köyünden Menderes Nehrinin kolundan sadece kış aylarında 2 ay Burdur Gölüne su aktarılmasını talep ettiğini ifade ederek " YÖK'te şehir üniversiteleri kurulması konusunda çalışmalar yapılması halinde Burdur'da ki Mehmet Akif Ersoy Üniversitimizin bu kapsamda yer alacağını,YÖK'te bekleyen Diş Hekimliği Fakültesi açılmasına destek vermesini, ayrıca etüd ve keşfi tamamlanan Burdur-Ağlasun yolunun 2017 Yatırım programına alınması talep ettim"dedi.
   Milletvekili Özçelik, Başbakan Yıldırım'ın aktarılan konular hakkında olumlu yaklaştığını belirterek, "En kısa sürede ilimiz için yapılması gereken çalışmaları yaparak, eksiklerimizi tamamlayacak ve yeni yatırımlara Başbakanımız başta olmak üzere hükümetimiz ve tüm Ak Parti kadroları ile var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 147 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 96 Oy (%27)

  • Beğenmedim : 109 Oy (%31)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat