Özçelik'ten Göker'e Sert Cevap

Okunma: 4092
Burdur 22 Ekim 2016 13:53
Videoyu Aç Özçelik'ten Göker'e Sert Cevap
A
a

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker’in sosyal medya hesabından yaptığı sert açıklamaya yanıt niteliğinde yazılı açıklamada bulundu.

Milletvekili Göker, yaptığı açıklamada Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz’ı hedef alan söylemlere yer vermişti.

İŞTE MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK’İN AYNI SERTLİKTEKİ YANITI

64. Hükümetimizin Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve Eşleri Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş perşembe günü Gölhisar’ımızda Ak Parti Hükümetimizin yatırımları ve Ak Partili Belediyemizin hizmetleri ve yatırımlarının açılışı için ilimize geldi. Halkın yoğun katılımı ile toplantılarımız gerçekleştirildi. Cuma günü ise Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizde Akademik Yılın açılışına katılarak ilk dersi vermiş ve Makü’deki İstiklal Kampüsündeki muhteşem Camimizde de ilk namaz kılınmıştır. Mehmet Akif Ersoy Üniversitemiz öğretim kadrosu, öğrencileri ve yatırımları ile büyümeye, gelişmeye, ilerlemeye devam etmektedir. Kuruluşundan bu güne kadar Üniversitemizin gelişmesinde ve yıllar öncesi de ilk günlerinden bu güne kadar emeği olan katkısı olan Üniversite İdarecilerimize, Derneklere, STK’lara şükranlarımızı sunar hayırla, iyilikle yad ediyoruz. Heyacanlı ve güzel bir günün akşamında CHP İl Başkanı ve CHP Milletvekilinin açıklamaları, Burdur Camiasını, Ak Parti Teşkilatımızı ve Üniversite Camiasını üzmüştür. Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakan Yardımcısına ve üstelik Burdur’un, Gölhisar’ın eniştesine, Ordu İlimizin Milletvekiline 64.Hükümette görev alma ve görev yapma yetkisini Millet seçimlerde vermiştir. O da bu görevini hakkıyla gece gündüz çalışarak yerine getirmeye çalışmaktadır. Başbakan Yardımcımızı incitici ve alaya alıcı sözleri kullananlara o kelimeleri misliyle iade ediyorum. Bu tür açıklamalar tam anlamı ile densizlik, aymazlık örneğidir.. Türkiye’mize ve İlimize hizmet eden Başbakan Yardımcımıza hakaret edenleri kınıyorum.

Ayrıca Rektörümüz Adem Korkmaz’a saldırılarda anlamsızdır. Rektör geçen hafta seçilmedi, geçen Ay da göreve gelmedi. Yaklaşık 1,5 Yıldır görevinin başında Üniversitemize katkı sunmaya devam ediyor ve etmeye de devam edecek. Göreve geldiği günden itibaren nasıl çalıştığını en yakın bilenlerdenim. Bu tür mesnedsiz ve uygunsuz ifadelerle Rektörümüzü yıldıramazsınız, çalışmadan alıkoyamazsınız. Rektörler nasıl seçilir, nasıl atanır, Kanunla bellidir ve Rektörümüz de bu şekilde seçilmiş ve atanmıştır. Burdur’da siyasette kavga istemiyoruz, boş ve lüzumsuz konularla Burdur kamuoyunu meşgul etmek istemiyoruz. Kimsenin Genel Başkanınına veya Siyasetçisine hakaret etmiyoruz. İktidar ve Muhalefetin siyaset yoluyla nasıl el değiştireceği demokratik seçimlerle Milletin İradesi ile mümkündür. Bununda zamanı sandık konduğunda seçim yoluyladır. Hazmetmeseniz de, içinize sinmese de demokrasi yoluyla yapılanları kabul edeceksiniz, yeri geldiğinde eleştiri hakkınızı, TBMM’de denetleme hakkınızı kullanacak ama hakaret ve küçük düşürücü açıklamalarda bulunmayacaksınız. Gerçekten de İlin iktidar Milletvekili olarak, Şehrim adına Başbakan Yardımcısına söylenen sözler ve Rektörümüze söylenen nezaketsiz, üslupsuz ve yersiz sözlerden dolayı üzüntülüyüm. Kadirşinas Burdur Halkınında bu tür bir siyasi açıklamalardan üzüleceğini biliyorum. Yanlış olmuştur, yanlıştan dönülmesi ve Burdur’a yatırım, hizmette daha iyisi, daha iyisinin yapılması için siyasi yarışa girilmesini ümit etmekteyim. Eğer çok çok arzu ediyorsanız siyasi kavga yapmasınıda biliriz, zımba gibi cevaplar vermesinide biliriz fakat inanınki siyaseti ve siyasetçiyi ve Burdur’u küçültürüz. Buda bize yakışmaz. Burdur’lulara yakışmaz.Burdur Kamuoyuna Sevgi ve Saygılarımla.

MİLLETVEKİLİ GÖKER NE DEMİŞTİ

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, sosyal medya hesabından “Kamuoyuna” başlıklı bir açıklamada bulundu.

Milletvekili Göker, yaptığı açıklamada Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz’ı hedef alan söylemlere yer verdi.

Partisini kapatıp yol arkadaşlarını satarak zadegânın kanatları altında kendisini kurtaran Numan Kurtulmuş Burdur’da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi akademik yıl açılış töreninde yine ipe sapa gelmez ifadeler kullanmış.

Rektörlük seçimlerinde sandıktan ikinci çıkmasına rağmen atanan Üniversite Rektörü ise zadegâna yaranmak için gereğini yapmaktadır.

Mısır’dayken yazdığı bir mektupta “Müslümanlık da Türkiye’de, insanlık da Türkiye’de; on bir yıl kaldım, on bir saat daha kalsaydım çıldırırdım. Allah benim ömrümden alsın, Mustafa Kemal’e versin” diyen İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’dur.

Çok değil 5 yıl önce AKP için söylediklerini unutan, inkar eden Numan Kurtulmuş gibi dönenlerin tarih bilmesini beklemiyoruz.

Rektöre de bir çift sözümüz var, biliyoruz Üniversitedeki öğretim üyeleri seni seçmediler ama sen az oy almana rağmen atandın. Az oy almana rağmen seni atayanlara diyet borcu ödemeyi bırak, bu toprakları işgalden kurtaran, bu Cumhuriyet’i kuran Mustafa Kemal Atatürk’e borcunu öde.

Yoksa sen de, o üniversiteye davet ettiğin kendisini kurtaran Numan da “Keşke Yunan galip gelseydi” diyenlerden misiniz?

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 463 Oy (%49)

  • Daha İyi Olabilir : 236 Oy (%25)

  • Beğenmedim : 250 Oy (%26)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat