Özel Hareket Daire Başkanlığını Ziyaret Ettiler

Okunma: 2795
Bucak 30 Kasım 2016 14:30
Videoyu Aç Özel Hareket Daire Başkanlığını Ziyaret Ettiler
A
a

15 Temmuz Darbe Komisyonu olarak bilinen TBMM 15 Temmuz FETÖ ve Darbe Kalkışmasını Araştırma Komisyonu bugün mesaiye Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığını ziyaret ederek başladı.

Komisyon Başkanı Reşat Petek, Başkanvekili Selçuk ÖZDAĞ, Komisyon sözcüsü Belma Satır, Komisyon üyesi Milletvekilleri ve uzmanların katıldığı ziyarette heyeti Özel Harekat Başkanı Selami Türker ve Özel Harekat Polis amirleri karşıladı.

15 Temmuz gecesi darbecilerin helikopter saldırısı ile çok sayıda personelini kaybeden Polis Özel Harekat nizamiyesinde 44 personel iki bombalamada şehit olmuştu.

Darbe Kalkışmasının gerçekleştiği gece hakkında komisyona bilgi veren 15 Temmuz'da görevli olan daire Başkanı Turan AKSOY; “O gece burada iki saldırı oldu ve ikinci saldırı şehit ve yaralılarımıza müdahale ederken yapıldı. Bu saldırılarda 38’i polis 6’sı da sair personel toplam 44 şehidimiz var.Bu şehitlerden birisi de ilk saldırıda yaralanan arkadaşlarımıza yardımcı olmaya, müdahale etmeye çalışan kurum imamımızdı.Bu saldırının duyulması üzerine emekli dahil tüm izinli, mazeretli personelimiz hemen buraya gelip, görev istediler.Ve personelimiz 15-16 Temmuz gece ve gündüz nerede bir ihtiyaç var ise hızla intikal ederek müdahalelerde bulunmuştur” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 146 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 96 Oy (%28)

  • Beğenmedim : 105 Oy (%30)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat