Petek'in Nikah Şahidi Başbakan Oldu

Okunma: 5228
Burdur 31 Ekim 2016 12:38
Videoyu Aç Petek'in Nikah Şahidi Başbakan Oldu
A
a

15 Temmuz Darbeyi Araştırma Komisyonu Başkanı Burdur Milletvekili Reşat Petek'in oğlu Bilal Petek dünya evine girdi. Bilal Petek, Boynukalın  Ailesinden olan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdulrahim Boynukalın'ın kız kardeşi Sabahat Boynukalın ile evlendi.

İstanbul Üsküdar Bağlarbaşı kongre ve kültür merkezinde düzenlenen düğüne Başbakan Binali Yıldırım, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar  Bakanı Fatma Betül Sayan, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Burdur Valisi Şerif Yılmaz ve bir çok ilin valisi düğünde hazır bulundu. Nikah şahitliğini Başbakan Binali Yıldırım, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bakan Fatma Betül Sayan, Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Şemsettin Petek, Mustafa Petek ve birçok kurum ve dernek başkanı şahitlik yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım, Komisyon Başkanı Burdur Milletvekili Reşat Petek'in oğlu Bilal'in düğüne katılmak için akşam saatlerinde Istanbul Üsküdar'a geldi. Başbakan Yıldırım, eski Başbakan ve Ak Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu ile birlikte Bilal ve Sabahat çiftinin nikah şahitliğini yaptı.

Üsküdar Bağlarbaşı Kongre Merkezi’nde yapılan düğünde Başbakan Binali Yıldırım, vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Yıldırım'ı burada eski Başbakan ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu ile ev sahibi Reşat Petek karşıladı. Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın kıydığı nikahta salon Başbakan Binali Yıldırım'ın yaptığı espirilerle güldü.

‘MUTLULUKLARI PAYLAŞIP ARTTIRACAKSINIZ’

Nikah törerininden sonra Petek çiftini tebrik eden Başbakan Binali Yıldırım, "Allah yollarını açık etsin. Evlilik uzun ince bir yol. Ama telaşlanmayın, o yolları sizin için uzun duble yol haline getirdik. Bu yolda zaman zaman zorluklar olacak. Zorlukları paylaşıp azaltacaksınız. Mutlulukları paylaşıp, arttıracaksınız. Böylece geçinip gideceksiniz’’ dedi. Damat'a itaat et rahat et diye espiri yapan Başbakan Yıldırım salonu kahkakaya boğdu. Evlilik cüzdanını 3 artı 1 çocuk yapın Cumhurbaşkanımızın isteğidir onun için ekstrada sınır yok diye takılıp cüzdanı geline vermesi için damat Bilal'e verdi.

BURDUR'DAN ÇOK SAYIDA KONUK VARDI

Petek'in düğünü için Burdur'dan çok sayıda konuk geldi.Ak Parti İl Başkanı Süleyman Faki, İl genel meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, il genel sekreteri Servet Olpak, meclis üyeleri, partililer dernek, oda Başkanları ve yöneticileri ve çok sayıda Burdurlu hazır bulundu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 146 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 96 Oy (%28)

  • Beğenmedim : 103 Oy (%30)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat