PTT 176 Yaşında

Okunma: 619
Burdur 25 Ekim 2016 09:11
Videoyu Aç PTT 176 Yaşında
A
a

PTT Teşkilatının 176. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla PTT Başmüdürü Kazan ve beraberindeki heyet, Vali Yılmaz'a ziyarette bulundu

. Ziyarette PTT Burdur Baş Müdürü Nevzat Kazan'a, PTT İşletme Müdürü Mehmet Ay, Merkez Müdürü Alaattin Yetkin, İdari ve Mali Birim Müdürü Mehmet Koçer ve PTT çalışanları eşlik etti.
Vali Yılmaz, PTT Heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, PTT Teşkilatının Kuruluşunun 176. yıldönümünü tebrik etti. PTT, Cumhuriyet öncesi kurulan ve Cumhuriyetten sonra devam eden köklü kurumlarımızdan bir tanesi olduğunu kaydeden Vali Yılmaz, "Özellikle haberleşmenin gizliliği ve güvenliği açısından devletin güvencesinde yürütülüyor olması bugün yaşadığımız olayları da görünce ne kadar daha önemli olduğu ortaya çıkıyor. İnsanların iletişimi farklı yerlerde kullandığını gördük. O nedenle devletin güvenliği, bekası, geleceği, istiklali ve istikbali açısından da haberleşmenin gizliliği Anayasada olmasına rağmen hem kişilerin haklarını, hemde devletin hak ve menfaatini koruma açısından, çift taraflı baktığımızda çok daha öne çıkıyor. Daha önce telefonda PTT'deydi ama ayrılsa da geçmiş itibariyle baktığımızda hepsini içinde toplayan bir yapıydı. Yine ayrıca telekomda da gerekçeli devam ediyor. Ne kadar özelleşmiş olsa da devletin kontrol ve denetimi altında yürütülen bir çalışma en azından şu anda geçmişteki görevin belki güncellenmesi bağlamında da PTT olarak yeni hizmetler devreye sokuldu. O açıdan da PTT kendisini yenilemesini bildi ve teşkilat olarak da yenilendi. Bu yenilemeyle beraber insanlarımızın bazı ihtiyaçlarını ve hizmetlerini daha seri bir şekilde en ücra köşeye varıncaya kadar görme noktasında büyük katkısı oldu.
Vali Yılmaz konuşmasının devamında; "Kurumlarımızın yıl dönümünü kutlaması bizi memnun ediyor. Biz geleneği olan bir devletiz. Biz yeni kurulmuş bir devlette değiliz. Yeni kurulmuş bir devlet olmadığımız için de geleneği olan birikimi olan bir devletiz. O nedenle bu şekilde genç Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuş olsa da Osmanlı'nın bakiyesi bir devletiz. Biz ceddimiz ve neslimiz ile öğünen bir milletiz. O nedenle de devam eden kurumlarımız bizim kökümüzü ve temelimizin nereye dayandığın gösteren önemli kuruluşlar. O nedenle de yıl dönümleri önemlidir" diye konuştu.
Başmüdür Kazan, PTT'nin güncel haberleşmenin yanı sıra gelecekteki teknolojiye ayak uydurarak sürekli kendisini yenileyen bir kurum olduğunu bildirdi. 15 Temmuz'da bir darbe teşebbüsünde bulunulduğunu dile getiren Başmüdür Kazan, PTT Genel Müdürlüğün bu hain darbe girişimini unutmamak ve unutturmamak adına, 15 Temmuz Şehitler Günü Anısına ilk gün zarfı ve pul bastığını kaydetti. Başmüdür Kazan ziyaretin sonunda, 2015 yılı pul albümü ve PTT Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 15 Temmuz Şehitler Günü anısına hazırlanan ilk gün zarfı ve pulu Vali Yılmaz'a takdim etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?

  • Çok İyi Olmuş : 146 Oy (%42)

  • Daha İyi Olabilir : 96 Oy (%28)

  • Beğenmedim : 105 Oy (%30)

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat